Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti milyen zöldséget ultetnetek...

Ti milyen zöldséget ultetnetek pici 5x5 negyzetmeteres kertbe?

Figyelt kérdés

2020. febr. 19. 15:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*zöldségeket
2020. febr. 19. 15:33
 2/11 anonim ***** válasza:
zöldhagyma, retek, petrezselyem, répa, és esetleg egy-egy fűszernövény (kakukkfű, zsálya, bazsalikom, stb.)
2020. febr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

hát itt bármi megterem, győzd leszedni!

A tökfélék iszonyatos gyorsan nőnek, cukkini, patiszon, padlizsán. Uborka, hagyma, paradicsom, paprika, veszettül gyorsan.

Répafélék, káposztafélék megszokásból.:) Még gyümölcsfát is érdemes volna ültetni 1-2 elfér kényelmesen.

2020. febr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Időben szépen sorba.

25m2-en elég sok minden elfér.

Ütemezve (ahogy a hely szabadul és a fajta kívánja):


Elsőre: (ha az idő engedi ez már a hó végétől mehet)

- retek (korai, jégcsap, hónapos, ester)

- saláta (május királya, jégsaláta,


Második

- borsó (valamelyik korai és mondjuk debreceni) akár több ütemben ahogy a hely szabadul

- retek ester (ez egyébként a nagy melegekig mehet akár 10 napos ütemezésben, ~30 nap a tenyészideje bírja a "melegebbet" is) János napi

- saláta (tépő, endívia, rukola)

- hagyma (póré, újhagyma, lila) friss fogyasztásra

- (esetleg répa, zöldség, pasztinák friss fogyasztásra)


Harmadik

- cékla

- bab

- tök (cukkini, patiszon, főzőtök)

- palánták paradicsom (nem determinált fajták, sárga-piros-fekete koktél, sárga körteparadicsom (ezek még októberben is terem(het)nek)


Negyedik (kora ősszel/nyár végén)

- borsó (próbaként egy rövid tenyészidejű)

- fekete retek (esetleg ester)

- saláta (madár, tépő)


Ha van külön állandó helyre lehetőség akkor metélőhagymát, metélő fokhagymát, téli sarjhagymát, fodros és sima metélőpetrezselymet ültetnék.

2020. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Paradicsom, rozmaring (csak mert ezek a kedvenceim).

De bármit ültethetsz, amit szeretsz. Érdemes olyat választani, ami viszonylag drága, vagy roppant kevés gondozást igényel.

2020. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5x5 m2 pont elég konyhakertnek, még család esetén is.


Én paprika, paradicsom, hagyma, mert imádom a lecsót.

Sárgarépa, fehérrépa, zeller, kelkáposzta, mert imádom a húslevest.

Uborka, cékla savanyúnak, tök rántani és főzeléknek.

Zöldborsóval nem vacakolok, a Lidl-ben nagyon finom és 1 kg konyhakészen 4-500Ft.

Esetleg babot, fejtett és szárazbabnak, ha van hova futtatni.

Saláta nekem soha nem fejesedik be, ezért azt kihagynám.

2020. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, gondoltam még ceklrara is es edesburgonyara, mert ezek elég dragak a boltokban.
2020. febr. 19. 21:08
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Lehagytam a karalábét (zöldet)a jóféle fokhagymát és a sütőtököt és ezzel vége is.

2020. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi időt akarsz a kertben tölteni. Én is igy kezdtem évekkel ezelőtt. Mindent akartam termelni. Most már nagyon meggondolom miket vessek.

Ha szereted a sóskát igénytelen és évelő. Cukkini is bőségesen terem. A petrezselyemmel sincs sok gond - csak a zöldje miatt sűrűn vetve.

Mivel a bolti paradicsomnak nem sok íze van és azt minden évben vetek. Igaz a paradicsommal viszonylag sok a munka kordonozás, kacsolás, de az íze megfizethetetlen.

2020. febr. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

25 m2 az semmi. Arra elég, hogy legyen tavasszal friss retked, zöldhagymád, salátád, nyáron paradicsomod, paprikád, netán padlizsánod rendszeresen, ezen kívül 1-1 darab egyéb növényed. (Salátából próbáld meg az Amerikai barna nevű tépősalátát, az nem keserű, mint a legtöbb tépő, és könnyebb termelni, mint a fejest. Nyilván ezt se érdemes március közepe után elvetni.)

"gondoltam még ceklrara is es edesburgonyara"

Cékla esetleg belefér, na nem nagy mennyiség, csak úgy pár használatra. Édesburgonyának kell 1 m2 tövenként, és lesz alatta 1 kg jó esetben, ezért ez kiesett. Cukkini és egyéb tök esetén szintén ez a helyzet. 1-2 tő esetleg, ha nagyon szereted, de amúgy nem foglalnám vele a helyet. Sütőtöknek eleve kell 25 m2, mert nagyon fut, úgyhogy ez felejtős.

Helyigényes tömegtermény, amit fillérekért lehet venni, szintén felesleges. Mint pl. bab, borsó, krumpli, kukorica.

Petrezselyem szintén csak a zöldje miatt, mert azt nem nagyon lehet olyat venni, ami nincs megsárgulva, gyökérből meg úgyse tudsz elég sokat termelni. (Ha szeded a levelét, nem nő a gyökere.)

Káposzta helyigényes, permetezésigényes, és nyáron olcsó. Pár karalábé mehet, semmi más káposztaféle.

Ne ess abba a hibába, hogy egymás hegyére-hátára ültetsz mindent. A növényeknek kell egy bizonyos tér, túl sűrűn ültetve egymást gyilkolják, nem lesz semmiből jó termésed.

2020. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!