Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly lenyomtam pár szeder...

Tavaly lenyomtam pár szeder tövet a földbe, azóta legyökerezett. Mikor, és hol vágjam el a fő tőtől?

Figyelt kérdés
2020. febr. 25. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Mekkorák a vesszők?

Lehet most is,30cm jó már.

2020. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, míg kihajt a dugvány, akkor vágd el úgy, hogy az új hajtás az új növényen maradjon.
2020. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mit is szeretnél tudni, kérdező? Nem arról van szó esetleg, hogy szederhajtásokat nyomtál ősszel a föld alá? Ha igen, akkor a hegyét, vagy a közepét? (Legjobb a hegyét, mert ez a szeder természetes szaporodási módja. De bárhogy megmarad.)

Én olyan arasznyi szárdarabokat szoktam hagyni a legyökerezett hajtásvégeken. Egy kis tápanyagtartalékot jelentenek, másrészt kihajtás után a levelek gyorsítják a gyökérképződést. De ha túl nagyot hagysz, akkor túlterheled a gyökereket. Nyilván ez attól függ, mennyi gyökér van.

Természetesen most vágd el és ültesd szét, metszéskor.

2020. febr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudtommal a szedernek egy meglévő szárának a végét kell lenyomni a földbe, hogy legyökerezzen. Tehát az még mindig a fő tő része, csak a vége legyökerezett. A kérdés az, hogy mikor és hol válasszam el a fő tőtől? Olyan ez, mint a köldökzsinór :)
2020. febr. 27. 06:04
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Jól csináltad, csak nem ezt írtad ki a kérdésben. Viszont én nem arra válaszoltam, amit írtál, hanem amire gondoltál. :)

Szóval, most válaszd le arasznyi szárdarabbal, és ültesd is végleges helyre. Úgy érdemes, hogy olyan 5-10 cm-es mélyedés legyen ültetés után, aztán ha már szépen kihajtott, akkor feltöltöd vízszintesre. Így mélyebbről indulnak a gyökerek, nehezebben fogod elvágni talajművelésnél. Kihajtani úgy fog, hogy a tavalyi szár lefelé álló hegye élesen visszafordul felfelé, és a tavalyi szárhoz képest megvastagodva tör elő a földből.

2020. febr. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!