Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a hibrid magokat elvetem,...

Ha a hibrid magokat elvetem, lesz rajtuk termés?

Figyelt kérdés
Üdv! Vettem kaliforniai paprikát, és nagyon tetszik, ezért arra gondoltam, kiszárítom és elvetem a magvait... valaki azt mondta hogy úgysem lesz rajtuk termés, mert hibridek, génmódosítottak.. valaki aki ért hozzá feltudna világosítani ezügyben? Előre is köszönöm!

2020. febr. 26. 15:18
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Lesz termés. Csak nem biztos hogy pont olyan gyönyörű szép lesz. Ezek magját zat helyen termesztik hogy más fajtákkal ne porzódjanak össze. Nyugodtan szedd ki szárítsd meg és elbetheted.
2020. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
79%
# zárt helyen termesztik
2020. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Meg kell nézni az eredeti mag zacskóját. Ha van rajta F1 jelzés, akkor a termésből nem érdemes magot fogni.

Valóban a genetikai F1 hibrid nemzedék által termelt magokat elvetve a tulajdonságok (Mendeli) hasadása figyelhető meg, az unokák nem a kívánatos szülőkre, hanem a nagyszülőkre fognak hasonlítani. (A nagyszülőknek külön-külön volt egy-egy, vagy több jó tulajdonságuk, amit egyetlen fajtába akartak összehozni. Na ez a fajta az F1 hibrid nemzedék. Ha tetszett, a következő évben is ezt a fajtát kell megvenni. Magot szedni a termésből nem érdemes.)

2020. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Termés lesz rajta, csak köszönő viszonyban sem lesz azzal amiből mentetted a magot.
2020. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy tudom, hogy az is előfordulhat, hogy egyáltalán nem terem az ilyen mag. Ahogy az öszvér is terméketlen.
2020. febr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Az öszvért nem kell idekeverni. A szamárnak 31 pár kromoszómája van, a lónak 32 pár, az öszvérnek 31 és fél pár. Ennél fogva, az öszvér kromoszómái nem tudnak párba rendeződni se a lóéval, se a szamáréval. És ez az egy darab pár nélküli kromoszóma gátolja meg a szaporodást. Érdekes amúgy, hogy a szülők esetében ez nem baj. Ugyanakkor, az ember-csimpánz párosnál baj. (Egykor próbálkoztak hibridekkel, meg Kínában nagy titokban talán még most is nyomatják a kísérleteket.)

A paprikák viszont mind ugyanannyi kromoszómával rendelkeznek. Tehát a hibridjeik is szaporodásképesek lesznek.

Génmódosított paprikát nem fogsz találni.

A termesztett paprikáknak ugyanannyi kromoszómájuk van, tehát alapvetően ez nem lehet probléma. Olyan esetleg előfordulhat, hogy valamelyik hibrid nem képes magot fejleszteni valami tulajdonsága miatt, de ez ritka. A bolti kaliforniai paprikák magja ki szokott kelni.

Amikor életemben először láttam anno kaliforniai paprikát egy ismerősnél, az zöld volt. (Nem az ismerős, hanem a paprika.) Elkértem a paprika csutáját a magokkal, kiszárítottam, és következő évben simán tudtam belőle palántát nevelni. Lett piros termésű, narancs, meg talán citromsárga is. (Most már kicsit csodálkozom is rajta, mert a mai eszemmel azt mondanám, a zöld paprika magja nem fog kikelni, és hozzá se fognék ...)

De azt jól írják, hogy ahány tő lesz, annyiféle termés. Egy részük még olyan is lesz, mint amiből kiszedted. De a többség nem ilyen lesz.

2020. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy húshibrid naposcsibe 200 forint körül van. Ha valaki meghagyja ezen szerencsétleneket addig, amíg tojnak, a tojásukból nem ugyanaz fog kikelni.


Hibrid, tovább (eredményesen és értelmesen) nem szaporítható.


Amúgy egy húshibrid nagyszülőpár napos egyede 10 ezer forint. A végtermék pedig 200.

2020. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nekem eddig minden bolti gyümölcs/zöldség magja kikelt. Annyi, nem lett minden olyan, mint a boltban volt, de volt olyan, mikor jobb lett az új mint a régi volt...

Paradicsommal jártam úgy, öklömnyi paradicsom, lédús volt az auchanban... 1et feláldoztam, palántáztam belőle, és az en palántáimon nem szép, hanem össze vissza göcsörtös, de óriási paradicsomok teremtek, 1db 2-3öklömnyi méretü, lédús... 5 eve folyamatosan termett is ilyet mert minden évben fogok belőle magot.

2020. febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! Lehet jobban járnék ha inkább megveszem a kaliforniai paprikának a magját egy mezőgazdasági üzletben. Ha tényleg ilyen felemás meg semmilyen termés várható, akkor kár elpocsékolni az időt vele...
2020. febr. 27. 15:44
 10/10 NTBS ***** válasza:
Igen.
2023. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!