Kezdőoldal » Otthon » Kert » Korall virág virágzik, de a...

Korall virág virágzik, de a levelei lekonyulnak, most akkor jo neki vagy rossz?

Figyelt kérdés
Valentin napra kaptam a páromtól egy korall virágot, elolvastam róla a tudnivalókat, azokhoz illően gondozom. Készítettem róla képeket, szépen elkezdett virágozni, de a nagy levelekkel elhullajtja, és a kisebbek is kezdenek lekonyulnak, miért van ez?

#kert #virág #korallvirág #kertészkedês
2020. febr. 28. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan szívesen segítenék, de én egy szinte kiirthatatlan virágdzsungel közepén élek és mégis a korallvirággal soha nem volt szerencsém.

Talán érdemes lenne átültetned valami jó kis neki való földbe, mert a bolti virágföldekbe millió vegyszert tesznek, amik arra szolgálnak, hogy addig legyen szép és éljen a növény, míg hazaviszi valaki.

2020. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én korallvirágom lassan nagy bokorrá nő, nem győzöm visszametszeni, de virágozni még sosem volt hajlandó. Pedig én sem vagyok kezdő. Ha potyog a levele, szerintem túlöntözted. Esetleg fény, vagy tápanyag hiánya van. Kényes jószág.
2020. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én teljesen kezdő vagyok, meglatjuk mi sül ki belőle.
2020. febr. 29. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagyis, hogy gondozod? Ha nem írod le, akkor nem tudjuk, jól-e vagy rosszul.

Ablakban tartod? Hány fokos helyiségben? Van-e alatta fűtőtest? Mennyi időnként öntözöd? Nincs esetleg kaspóban? Tápoldatot használtál? Nem nyitod rá az ablakot szellőztetéskor? Meg ami még eszedbe jut.

2020. márc. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát sajnos kollégiumban lakom, nem tudom hány fok van. Nem oldatozom, nem közvetlen az ablaknál van, de az előtt a polcon, nem radiátor fölött, amikor szellőztetek akkor elrakom.
2020. márc. 1. 23:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor huszon-valahány fokon lehet. A virágoztatáshoz mondjuk 15 fokon tartották. A meleget alapból nem szereti, de amikor hűvösről melegre kerül, ez a változás még pluszban főbe kólintja, ilyenkor természetes, hogy lehullanak a levelei. Ha továbbra is ott tartod, akkor újrahajthat, de heteken belül nagyon csúnyán meg fog nyúlni, és idővel ez még romlik is, virágzás többet nem várható ilyen körülmények közt. Ha fali polcról beszélünk, akkor még rosszabb a helyzet, a kevés fény miatt. Ha folyamatosan nedvesen tartod a talajfelszínt, mert pár naponta öntözöd, nem csak 7-10 naponta, akkor már jó eséllyel a gyökérrothadás is megkezdődött.

A megoldás kb. az lehet, hogy kihajítod, ez ilyen körülmények közt alkalmi virág, mint a vágott rózsa. Vagy elajándékozod olyan személynek, akinek van megfelelő, neki való hűvös helye. Ilyen szép persze nem lesz már soha többé, a hormonkezelés elmaradása miatt (amivel az ízközöket rövidítik), de hűvös, napos helyen ki lehet virágoztatni, különösebb odafigyelés nélkül is.

2020. márc. 2. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!