Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benjamin fikusz fám (kb 2,5 m...

Benjamin fikusz fám (kb 2,5 m magas) télikertben teleltettem, és megfázott. Rendbe fog-e jönni?

Figyelt kérdés
A levelei javarészt lehulltak, mintha elszáradt volna. De soha nem hagytam szárazon a földjét.
2020. márc. 1. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Na, ez lehetett a baja, hogy túlöntözted. Nagyon hidegben félszárazon kell tartani, hetente egy nagyon kevés vízzel, a gyökérrothadás elkerülésére. Hány fok volt neki a leghidegebb, meg mennyi az általános? Az is lehet persze, hogy túl sokáig volt túl hidegen, ezt nem tudhatom.

Ha még vannak élő levelek, akkor nem nyiffant ki, rendbe fog jönni, amint melegebb lesz az idő. Ha tényleg gyökérproblémái vannak, akkor szükséges lesz egy erős metszés. De a kinézete miatt se árthat formára metszeni.

2020. márc. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem minden évben lehullajtja.
2020. márc. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!