Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak a kerttel?

Mit csináljak a kerttel?

Figyelt kérdés
Vannak libáink meg kacsáink. Régebben a kert tele volt gazzal meg mindenféle növényekkel amiket le tudtak legelni. Már egy fél éve nem nől gaz a kertben és csak magot esznek meg salátát vagy más zöldségeket amit adok nekik. Nos én azt szeretném hogy jó legelőjük legyen ,ahol mindig tudnak enni valamit. Milyen fűmagot tudtok ajánlani? Gondolkoztam azon hogy búzávál beültetem az egész kertet. ( csak nem tudom hogy a búza bírná a legelést és tudna regenerálódni?). Az állatok le vannak kerítve egy részen szóval tudnám cserélni a helyüket egy pár hétre hogy regenerálódjon a fű. A másik kérdés meg az hogy a libának milyen fészket kell csinálni?(nem kell neki valami extra dolog) elég csak szalma? Válaszotokat előre is köszi!

2020. márc. 5. 12:49
 1/6 A kérdező kommentje:
A fél évbe beletartozik a tél is(amikor nem nől fű)
2020. márc. 5. 12:51
 2/6 anonim ***** válasza:

Az a baj a libával meg a kacsával, hogy gyökerestül eszik ki a füvet vagy egyéb növényzetet.

Szóval hiába vetnél vagy ültetnél te bármit, semmi nem maradna belőle.

Nem véletlenül volt régen helyi libapásztor, aki minden reggel kivitte a falu libáit és kacsáit a legelőre. Ott volt nekik terület amit nem tudtak kiirtani egész évben sem.


Egyébként én még háznál akik libát vagy kacsát tartottak, még nem láttam olyat hogy akár csak egy szál gaz is kinőtt volna a területen :D

Amikor én kacsáztam akkor kijártam zöldet szedni az erdő mellé.

Fél óra alatt lehet kaszálni 2-3 napra való zöldet nekik. Beletömöd zsákba, berakod a kocsiba és ennyi.


Fészekbe én semmi extrát nem csináltam, műanyag tejes láda bele széna és kész.

2020. márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mekkora a kert? Esetleg 2 részre lehetne osztani és az egyiken hagyni nőni a gazt a másikon pedig lennének és mikor megnőtt a gaz akkor arra a területre engedni ki őket a másikat pedig meghagyni gazosodni.

Vagy ki kell járni a határba gazt szedni.

2020. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választokat! Az utolsó jó ötletet mondott megpróbáljuk
2020. márc. 5. 14:28
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
51%
A libák kacsák minden fecnit kiesznek. Plusz a liba trágya kiéget mindent. Nem tud regenerálódni csak sokára.
2020. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, nagyon magas baromfi trágya nitrogén tartalma és kiégeti a növényeket.
2020. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!