Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jácintomnak csak levele van,...

Jácintomnak csak levele van, hogyan tudnám megindítani a bimbót?

Figyelt kérdés
Tavaji jácintom hagymája csak leveleket hozott 10 cm-ek már. Vannak mellékhajtádok is de azok is csak pici levelek. Amikor elvirágzott tavaj, megvártam amíg elsárgultak majd leszedtem a leveleket. Viszont alatta már voltak újabb hajtások. A virágoknak idén már lőttek, vagy van valami megoldás amivel meg tudom indítani?

2020. márc. 6. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én jácintjaimnak sincs még virága, csak levelei. Ezek talán hamarabb kinőttek, mint általában, mert melegebb volt a tél vége. Szóval az én javaslatom: türelem! Ne csinálj vele semmit.
2020. márc. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%

Azt gyanítom, hogy idén már nem lesz virág.

Valamiért nem volt ereje a virágot is kinevelni.

Talán tavaly mégsem vártál eleget, és a hagyma nem tudott elég tápanyagot elraktározni.

Esetleg ha ugyanabban a cserépben van évek óta, akkor kimerült a hagyma, nincs benne elég tápanyag.

Amikor már a raktározásra készül fel, akkor lehet neki 1-2 alkalommal tápoldatot is adni a locsolóvízzel. Szerintem ezt te már most adhatod.

10 cm már elég nagy levél, és ha készülődne a virág, azt is látnod kéne. Egy jácintnál gyakorlatilag már 3 centis méretnél látszik a virág.

Nyugalom, a hagyma nem végleg merült ki, de van ilyen, hogy bizonyos években nincs ereje virágozni. Ez nem jelenti azt, hogy jövőre sem fog.

2020. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Direkt megnéztem azt a pár tucatot, ami nálam a ház északi, hűvös oldalán van, és már azokon is látni a bimbókat.

Cserépben és meleg szobában volt tavaly? Úgy elég nehéz elérni 2-3 virágfejes szárat is, bármit is szokott állítani a dilettáns kolléga.

A virág elhervadása után még egy hónapig meg kellene tartani a leveleket, hogy visszapótolják a hagymába azokat az anyagokat, amiket a hagyma elhasznált a virág fejlesztéséhez. A meleg szoba erre alkalmatlan, a hőmérsékleti és fényviszonyok miatt.

A virágkezdemény az előző évben alakul ki (ha kialakul), még a levelek élete alatt, tehát most már semmit nem lehet tenni. Ha a hagyma nem érzi elég erősnek magát (biokémia), akkor nem fog virágkezdeményt nevelni, mert az újabb virágzás a hagyma puszta létét veszélyeztetné, ilyenkor a következő évben próbálja felhizlalni magát. De ha meleg szobában tartod ismét, akkor jövőre se lesz virág.

Csak úgy van esély cserepes jácint ismételt kivirágoztatására (persze, nem jó minőségben), ha vásárlás után folyamatosan hideg és nagyon világos, napos helyen tartod, és tápoldatozod a levelek leszáradásáig.

2020. márc. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!