Kezdőoldal » Otthon » Kert » A dugványnak szánt növényke...

A dugványnak szánt növényke meddig használható fel a levágás után?

Figyelt kérdés
A levendula metszés után azonnal fel kell használni a levágott szárat? Vagy pár nap múlva is lehet dugványozni?
2020. márc. 6. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, hogy a metszésfelület teljesen kiszáradjon, tehát akkor azonnal ajánlatos vízbe tenni dugványozásig.
2020. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont az a legjobb, ha kiszárad a metszésfelület. Mert az elhalt sejtek nem engedik be a rothadást okozó baktériumokat, amik tönkretennék a dugványt. Viszont fennáll a veszély, hogy a szárak-levelek nedvességtartalma a kritikus szint alá csökken, magyarul kiszáradnak.

A kérdezőt egyébként szerintem nem a konkrét levágott dugványok érdeklik, hanem azért kérdez, mert ő vagy más megmetszette a levendulabokrát, és pár nap után jutott eszébe, hogy dugványokat kellene vágni. (Tehát a vágás friss lesz.) Esetleg, metszés előtt áll, és nem tudja, hogyan tárolja dugványozásig.

Erre az a válasz, hogy ameddig ki nem szárad (túlságosan meg nem fonnyad) a levágott rész, addig alkalmas dugványozásra. Ha pl. most szeded le ismerősnél vagy kiránduláson, akkor a méretre vágott dugványokat tedd nejlonba, és a hűtőben tárold hazaérkezésig. Ha több napról van szó, akkor egy enyhén nyirkos újságpapírt is tekerhetsz rájuk.

Régebben rengetegféle dugványnak való növényi részt meg szemzőhajtást kaptam és küldtem postán, ahol napokig voltak egy kis dobozba vagy borítékba zárva, néha meleg nyáridőben, és nem ártott meg nekik, még a puha szárúaknak se, a levendula pedig ezekhez képest nagyon ellenálló.

2020. márc. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen utolsó, valami ilyesmi.

Munkatársakkal beszélgettünk a levenduláról, és szóba került a dugványozás. Én meg felajánlottam, hogy szívesen hozok dugványozásra alkalmas "ágacskákat", de a metszés maga már megtörtént. Ma hoztam el nekik, remélem, sikerrel járnak.

Aztán eszembe jutott, hogy postán én is kaptam már kakukkfű ágacskákat Németországból, és gyönyörűen megmaradt, óriási ágyássá nőtte ki magát.

Éppen itt, a gyakorin ismerkedtem meg a hölggyel, ugyanis a pár éve vásárolt tanyán nőtt virágot nem ismertem fel teljesen. Kiderült, hogy az "ősi" petúnia, ami teljesen igénytelen, finom illatos, és egészen októberig virágzik. És kért belőle magot, cserébe küldött kakukkfüvet.

2020. márc. 9. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!