Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti a családdal fogtok kertészk...

Ti a családdal fogtok kertészkedni most?

Figyelt kérdés
A gyerekek is segítenek benne?

2020. márc. 16. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Én segítettem a szüleimnek a kertben, vetettünk borsót, kaprot, salátát, paradicsomot, sóskát, sok mindent:)

Bár ők még nem a "veszélyeztetett" korosztály (52/53)

2020. márc. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem kertészkedünk

Nyáron levágjuk a füvet aztán ennyi

2020. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
5%
Mint a 2-es.
2020. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Igen:)
2020. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%
Miért ne? (Különben nincs is kert. :) )
2020. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

Az idősebbekkel nem jövünk össze az ő védelmükben, még a reménybeli kaszvadt zöldségek miatt sem. Más módon vagyunk napi kapcsolatban.

Eddig is ők csinálgatták egyedül, holott milliószor kértük, hogy ne tegyék, de ez a mániájuk.

Teljesen indokolatlan lenne MOST rájuk rontani.

2020. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal jobb ha ültetnek valamit ők is, és nem egész nap a bevásárlóközpontokban, szupermarketekben turnéznak. Nálunk nem kaszvadtak a zöldségek :) Finomak.
2020. márc. 16. 15:38
 8/9 A kérdező kommentje:
De az igaz hogy jobb ha a kiscsalád, meg a nagyszülők, külön-külön kertészkednek saját maguknál, nem kell emiatt látogatni őket, max letenni a bevásárlást. Jó az a telefon, meg internet ilyenkor.
2020. márc. 16. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

6-os vagyok

Nem is rólatok írtam kedves Kérdező, hanem magunkról.:)

Ha nálatok finomak a zöldségek, akkor szerencsétek van a földdel, vagy nem tudom...

Nálunk (homokos talaj) a szülők, nagyszülők hajnaltól fenekükkel az ég felé vannak, gyomlálnak, kapálnak, locsolnak, pátyolgatják a cuccot és mégis vacak minden.

A zöldség, sárgarépa vékony mint a kisujjam, pedig egyelik, paprikák kicsik és keserűek, a paradicsom fele zöld, a másik fele piros, de a piros részen forradásosra berepedezett, az újhagyma kukacos, a fokhagyma gerezdjei silányak. Aztán megy a hadakozás a krumplibogárral és cukrozni kell a tökízű dinnyét. A kukorica szemei hiányosak, úgy a csemegének, mint a takarmánynak.

Nem tudom mi történt az utóbbi években, azelőtt nem voltak ilyen gondok, mint ami nagyjából 8 éve kezdődött.

Azt nem hiszem, hogy ők tolnak el valamit, egész életükben csinálták és jól csinálták.

Az egész családnak az a véleménye, hogy kár a vetőmagért és a vízért, a munkáról már nem is beszélve. Különösen úgy, hogy 99 Ft a gyönyörű egészséges sárgarépa kilója, vagy a Lidl-ben 400 körül van a finom, konyhakész cukorborsó kilója.

Minden évben megfogadják, hogy jövőre nem csinálják, aztán mégis. Hát akkor csinálják!

2020. márc. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!