Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen gyümölcsfa fajtákat...

Milyen gyümölcsfa fajtákat ajánlanátok -házikertbe- ami a legjobb, legfinomabb szerintetek? Őszi, kopasz, cseresznye, mandula.

Figyelt kérdés

Cresthaven,Redhaven még van egy csomó de azokat nem ismerem.

Kopaszbarack fajtákat nagyon nem ismerek.

Germensdorfi, Hedelfingeni melyik a jobb?

Mandulában a tétényi bőtermő a legjobb?

Pro kontra véleményeket is szívesen fogadok.



2020. márc. 24. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a sárga és az őszibarack a favorit, de fajtákat nem tudok mondani.

(És a sok-sok fagyokig érő málna:)

2020. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon korlátlan válaszlehetőségeket rejt magában. Sokat számít a házikert nagysága ill. a vele való foglalatosságra szánt idő. Mandulát nem biztos, hogy érdemes tartani kisebb kertben, mert értékesebbek elől veszi el a helyet. A Germersdorfi cseresznye fája hatalmasra nő, ezért időnként leszedni is nehéz a gyümölcsöt, helyette én inkább a meggyre szavaznék. Az őszibarack és kopaszbarack meglehetősen intenzív koronagondozást kíván, előbb azt kellene megtanulni. Kajszi fajtából mindenesetre nem érdemes az óriás gyümölcsű fajtákat választani, mert azokat a kisebb szél is leszakítja a fáról és lehullva tönkremennek. Szilvából egyértelműen a Cacanska lepotica (esetleg rokonai) a jók, csak a fa maga 20 év után gyorsan elöregszik.
2020. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hátsó kert mérete tökéletes. Van hely és kiváló a talaj (nem ilyen folyóhomok).

Idő is van rá. Ősszel tavasszal, és persze nyáron is permetezni.

A mandulát a ház elé szeretnénk a virága miatt.

A Germersdorfi szimpatikus lenne pont a fa mérete miatt. Nem baj ha lehet létrázni :)

Meggyfáink vannak, nagyon ritka fajta.

Őszit nagyon szeretnénk függetlenül a sok gondozástól.. Mondjuk ami nem tetszik benne ha elkapja ez a levélfodrosodás stb..

Kajszit nem szeretnénk. Meg az van is 1 db.

Van 2 viszonylag fiatal besztercei szilvafánk. Nagyon ellenállóak.

2020. márc. 24. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak azok a gyümölcsök érdekelnek, amiket kérdeztél?

Cseresznyéből a Germersdorfi gyümölcsének nincs párja, még mindig. Hatalmas, édes, zamatos, ropogós, nem reped. Nem túl bőtermő, és porzópartnert igényel, mint a legtöbb cseresznye.

Ősziből nekem a Nektár H a nagy kedvencem. Fehér húsú, erős növekedésű, hatalmas termésű, nagyon finom. (Amikor barackosom volt, előfordult, hogy 3 szem Nektár H együtt 1,1 kg volt.) A leírások szerint nagyon fagyálló, az én tapasztalatom szerint nem annyira. De annyi mindig maradt, hogy az élő bimbókra figyelve metszéskor, volt termés. A tafrina ellen lehet védekezni, de azt már április legelején kell kezdeni, nem pedig amikor már látszódnak a tünetek, mert akkor már bele lehet verni, olyankor már nem létezik orvosság.

Kopaszbarackból nem létezik jó, szerintem. :) Ráadásul állandóan permetezni kell őket, mert mindenre érzékenyek.

Mandulából a régebbi fajtákból (pl. Tétényi) kettő kell, ha termést is akarsz, mert nem önporzósak.

2020. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 mindentudó99 ***** válasza:
Az őszi fodrosodik. Másnak meg más nyűgje van. 2 hetente permetezni kell tavasztól érés előtt egy hónap időtartamig kb.
2020. márc. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mindentudó99 ***** válasza:
Altán ringló pl jó. Bő termő. Jó befőttnek pálinkànak is. Bosch kobak körte.
2020. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!