Kezdőoldal » Otthon » Kert » Már három napja több centis...

Már három napja több centis hó van (legalábbis felénk), én 2 hete vetettem, így tönkre megy minden? Ki fog kelni bármi is!?

Figyelt kérdés

Tudom fagyturo magok, amiket vetettem.. De így, hogy hó is van?


Gondolom többen vagytok úgy, hogy már a földbe vannak a magok.

Sőt nekem március harmadik óta a vörös hagyma is, már elég jól kint vannak a zöld levelek (5-7cm hosszúnak már). A retek is kint van valamennyire. Arról a havat tegnap leszedtem. De ma is tele volt hóval.

Amit még vetettem:

Repa, saláta, petrezselyem, spenót, fokhagyma, zöldborsó, metélőhagyma, metélőpetrezselyem.


2020. márc. 25. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyugi jó lesz minden.
2020. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


(elnézést zöldfülű vagyok, csak 3 éve csinálom és ilyen azóta nem volt)!!

2020. márc. 25. 22:35
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
A hó tartja életben, az rosszabb lenne, ha sima fagy lenne hó nélkül. Amiről leszedted, takargasd vissza!
2020. márc. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Ez azért ilyen formában nem teljesen igaz. A hó tényleg véd a nagyobb hidegek ellen, mert jó hőszigetelő, de ettől függetlenül, a hótakarás egy huzamos 0 foknál hidegebb borítást jelent, amit a mérsékelten fagyálló növények nem szeretnek. Az ilyen határon lévő növénynek jobb egy 2 órán keresztül tartó hajnali -2, aztán nappal a +10-15, mint napokon át a -1. Ma reggelre se volt már sok helyen fagy, több meg már nem várható, tehát amit nem takar a hó, az már ma gyógyulni kezd.

A hagymának semmi baja nem lett, bírja, de a kikelt retek, ha életben maradt is, jó eséllyel beteges lesz, nem akar majd fejlődni. Ha van még olyan a retek közt, ami nem kelt ki, az meg fogja előzni a kikelteket. Valószínűleg, mert a kertészetben semmi nem biztos. :)

A ki nem kelt növényeknek nem lehet bajuk, a talajhő miatt. Elég hosszan volt nagyon meleg, átmelegedett a föld, tehát a hó alatt nem fagyott át, hanem lentről olvasztotta a havat.

2020. márc. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Katasztrófa ez az idő, én is elvagyok keseredve, gyümölcsfáim vannak inkább, mint sem veteményes. Múlthéten ültettem szőlőt, felkupacoltam homokkal, remélem nem lesz baja, mert nem egy pár perces meló volt. Hogy kajszi, barack, szilva nem nagyon lesz idén Baranyában, az sanszos... 0 fok közeli hőmérsékleten esett 3 napig a hó, minden fán vastagon állt emiatt, mert feltapadt.

Március végén még nem szokatlan az ilyen idő, az már inkább ritkább, hogy márc. 1-ével beüt a 15-20 fok és ezt megszakítja 1 hét mínusz és hó. Volt már ilyen jó pár évvel ezelőtt, pont húsvétkor, hát az sem volt egy kiemelkedő év. :)

Elvileg ma elfog olvadni, ha mind nem is, akkor ami marad, az holnap.

2020. márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor mit csináljak? Szedjem ki a retket ami kikelt és vessek Újra? Van még valamennyi retek magom.. 🙄 Nagyon szeretjük, ebből vetettem a legtöbbet, egy hetes eltéréssel, hogy ne rhadjon ránk.


Ma reggelre elolvadt a hó, de amúgy végig megvolt maradva, tehát nem nagyon olvadt el napközben..

2020. márc. 26. 13:51
 7/12 A kérdező kommentje:
Voltam nemrég a kertben. Hát nem néznek ki túl biztatóan a retek sorok.
2020. márc. 26. 15:06
 8/12 anonim ***** válasza:

Ma voltam az egyik telken, itt hó csak minimális esett, de fagy volt legalább -3, vagy -4. Ahogy vártam is, a korábbi tapasztalatok alapján, a sárgabarackon látni ugyan fagyott szirmokat, de a méhek nagyon járják, vagyis a tegnapelőtt még ki nem nyílt bimbókban a porzó nem fagyott meg, és remélhetőleg a bibe sem. Rettentő sok bimbó volt idén (nem csak a barackon, hanem mindenféle fán), úgyhogy remélem, lesz annyi termés, ami elég lesz.

A másik földre holnap megyek.

2020. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja, a retek: nincs már üres helyed? Reteknek nem kell sok, ebből párszor belaksz, és ennyi.

A meglévőt még nem kellene egyből kikapálni, hátha van közte, ami életben marad, vagy ami még nem kelt ki, és a föld megvédte. Ezekből hamarabb tudnál enni, mint amit még csak most ültetsz el.

Ha nincs már helyed, akkor a mostanit ne bántsd, hanem a sortól 6-8 cm-re csinálj egy másik sort. Aztán majd jó lesz valamelyik. Én akkor szoktam ezt a melléültetős módszert alkalmazni, ha valami nem akar kikelni, és nem tudom, hogy kikel-e a jövő héten, vagy a világ végéig se.

2020. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Igen van helyen, amit a cukkininek szánok, de addigra a reteknek hűlt helye lesz kb. Mehet oda? Nem lesz gond utána oda Cukkinit ültetni!
2020. márc. 26. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!