Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kikelt paprikapalánta...

A kikelt paprikapalánta földjével mit tudok kezdeni, ha penészesedik?

Figyelt kérdés
Dithane-nal megöntöztem, amikor ültettem, de ilyen kis mennyiségű vízhez csak kb. adtam a szert.
2020. márc. 27. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
homokkal leborítod :)
2020. márc. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hogy ne lássam? :)
2020. márc. 27. 11:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Szárazon tartani a felszínt. Helyesen tartott palánta talaja nem tud penészedni. Ez egyébként a palántadőlés elkerülésére is alapvető.

Alulról öntözd. Ha már ki van kelve, akkor legalább 6-7 cm mélyen van a gyökér, tehát nem szorul rá, hogy a felszín is nedves legyen.

2020. márc. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Túlöntöztem, a Nap se sütötte. Alulról nem tudom öntözni, az ablakban van, ládában, ami a hozzá tartozó tálcára ráfekszik. Hagyom kiszáradni, meg szedegetem le a penészes földet. A paradicsom földjének ugyanilyen körülmények között semmi baja.

Köszönöm szépen a reagálásodat, tanácsodat.

2020. márc. 27. 19:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Lyukas aljú műanyag láda? Akkor simán megoldható, hogy az alátétbe öntöd a vizet. Vagy egy nagyobb alátétbe, 100 Ft körül biztos lehet venni megfelelőt, vagy kérni a szomszédtól. De ha nem is sok víz fér bele, akkor többször ismétled. Most még elég hetente elvégezni ezt.
2020. márc. 28. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kicsit nagyobb az alátét, de egyelőre talán nem is juttatok neki több vizet. Azt hittem a napsütés eltünteti a penészt, de nem, még rosszabb mára. A paradicsom is az, de nem annyira. Hogy a Dithane segítene-e, nem tudom.
2020. márc. 28. 08:10
 7/12 A kérdező kommentje:
Behintettem fahéjjal, várom a csodát. Így legalább nem fehér. Jól néz ki. :)
2020. márc. 28. 09:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor mehetett volna a homok is...

Azt egyébként talán azért írta az első, mert 1 cm homok a földön, az szárazon tartja a felszínt, nem engedi terjedni a penészt. De a túlöntözéssel nem tesz semmit.

2020. márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fahéj van, homok nincs, ill. van valami összekapargatott, mert mészdarabokat látok benne. Nem gondolom jónak azzal beszórni. Az erkélyen tartom most, este behozom.
2020. márc. 29. 15:07
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha valaki más is így járna: a fahéj finoman behintve teljesen megszüntette a penészedést, és még szemmel láthatóan táplálta is a növényeket. Nagyon szép lett. Átültettem poharakba, ott is megszórtam egy kevés fahéjjal.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy aztán már kirakhattam a napsütéses erkélyre. Talán a kettő együtt hatott.

2020. ápr. 24. 19:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!