Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért állnak meg a palántáim...

Miért állnak meg a palántáim a növekedésben?

Figyelt kérdés

Minden évben magam neveltem magról a palántáimat (paprika paradicsom stb.)

De az elmúlt évek sikerével ellentétben tavaly nem jött össze a paradicsom, és ugyanígy járok idén is: szépen kikelnek a magok, átültetem tejfölös pohárba (egy palánta egy pohár) utána még nőnek 2-3 napot majd ahogy elérik a 4 leveles állapotot megállnak a növekedésben. Zöldek, nem dőlnek, a száruk erösnek tűnik, de nem növekednek. Kiültetés után tavaly nem is maradtak meg. Ráadásul idén a paprika is ugyanez....mit csinálok rosszul? Pedig 6. Éve nevelem őket soha semmi gond nem volt, mindenki hozzám járt palántáért. Most meg egyszerűen nem nőnek


2020. márc. 27. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ültetőközeg váltás nem történt?

talán palántadőlésnek nevezik ezt is ami Nálad történik. nézd át a pontokat például itt: [link]

2020. márc. 28. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem biztos h nem ez a gond hiszen az latszana rajtuk azon kivul is h nem nőnek tovább. És az ulteto kozeg is maradt.
2020. márc. 28. 12:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ültető közeget honnan veszed? Saját, kerti föld? Nálam például az történt, hogy az ugyanoda vetett tökfélék a 2. évtől kezdve alig hoztak virágot és termést. Viszont, a retek jól terem a helyükön, tehát nincs alul- vagy túltrágyázás és nem nyomelem hiány okozza. Arra tudtam gondolni, hogy a növények választanak ki valamilyen anyagot, hogy a hasonló növények ne nyomják el őket, ezért az újabb növények nehezebben nőnek ott. És tényleg, máshová vetve megint jól nőnek.
2020. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem. Ez palánta fold a gazdaboltból...
2020. márc. 28. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!