Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bambuszt hogy lehet kordában...

Bambuszt hogy lehet kordában tartani?

Figyelt kérdés

Phyllostachys aureosulcata f. spectabilis) arany bambusz.


Pár év alatt nagyon sokat terjedt. Már a szomszéd kerítéséhez közeledett, amikor közbeléptünk és visszaszorítottuk az eredeti helyérére.

Van-e valami módszer, hogy ezen az eredeti helyen lehessen tartani?


2020. márc. 28. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy ültetés előtt sűrű szövésű dróthálót kosár formában kell beletenni az ültetőgödörbe és akkor azon nem tudnak átbújni a bambusz gyökérhajtásai.
2020. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ásó és csákány.
2020. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Annak a dróthálónak igen apró lyukúnak kell akkor lenni, úgy fél cm-es talán jó lehet. És természetesen, nem rozsdásodó drót kell hozzá.

Én alumínium hullámlemezt vagy bármilyen rozsdamentes vaslemezt hallottam. Nem semmi munka persze, leásni 50-60 cm mélyre, körben. Ezt ültetés előtt kellett volna, amikor még nem voltak gyökerek. A lemez teteje a talajszint alatt maradhat vagy 5 cm-rel, hogy ne vágd meg magad. Ami kívül rekedt a lemezen, azt meg kigyomirtózod, ha kihajtott.

2020. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kitöröd hajtásait. Ma a magasságát is vissza vágtam .
2020. márc. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos hagytuk eldurvulni a dolgot és sokat kellett kiásni... na az se volt semmi munka, meg is untuk. Föld felett 20cm-el eldaraboltuk, majd gyomirtót öntöttünk a szárába. Ástunk árkot, hogy megkeressük a gyökereket amiket elcsaptunk, hogy az eredeti helyen a bambusz ne száradjon ki a glifozát miatt. Majd ha lesz erőnk, akkor kiássuk a 20 centis maradványokat is.


Ez a lemezes dolog mennyire működik? Tehát mondjuk 60cm mélységig körbe van kerítve. A gyökerek nem kúsznak át a lemez alatt?

2020. márc. 28. 19:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Én mostanában tervezek bambuszt ültetni.

Azt olvastam több fórumon is, 70 cm mélyen kell leásni a határoló lemezt. Ha műanyag lapokat ásol be, akkor az illesztéseknél csavarozni is kell hogy teljesez zárjon, mert ha csak egymás mellé téve raksz le két lemezt, szétnyomja a gyökér és átkúszik közötte.

2020. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Ez fajtajelleg, hogy elég-e 50 cm, vagy kell a 70. Úgy gondolom, a mérettel is összefüggésben van, de nem csak ezzel. Ásni elég nagy munka az 50 is, az biztos...

Az tény, hogy az illesztések közé nem szabad beférni a hajtásnak, mert nagyon erősen feszít, a betont is megemeli és a régi, salétromos falon átmegy.

2020. márc. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!