Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fafajta? Épp virágzik....

Milyen fafajta? Épp virágzik. (Ld fotók. )

Figyelt kérdés

Bocs a "kikockázásokért".

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2020. márc. 28. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Cseresznyefa
2020. márc. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy japáncseresznye? Utóbbi nem hoz termést, dísznövény. (Nem tudom biztosan, inkább feltettem a kérdést itt.) Vagy pedig másfajta cseresznyefa, és hoz termést?


Egyébként csupán két méteres, szinte csemete.

2020. márc. 28. 22:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az 100%, hogy nem cseresznye.

A tipikus cseresznyefákra nem hasonlít annak teljesen más a növekedési formája az ágai és a virágzata.

Amit én láttam eddig cseresznyefavirágot az fehéren virágzott.

Igy elsőre azt mondanám őszibarack, ha gyümölcsfa akkor valszeg valamiféle barack lesz, ha diszfa akkor nincs tippem. Az utolsó előtti képen az a vastag ág viszont kajszibarackra utal.

2020. márc. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltok, viszont a japán cseresznye / szakura (Prunus serrulata) nagyon hasonlít rá, íme egy picit sötétebb rózsaszín árnyalatban:


[link]


Ez meg az egyik fotóm:

[link]


Mégis bizonytalan vagyok.

2020. márc. 29. 03:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem még igy sem hasonlit.

A linken amit küldtél is több rétegből állnak a szirmok a te képeden csak egy réteg van.

A google képek amiket kidob is alátámasztják ezt

[link]

2020. márc. 29. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mandula. Most virágzik. Sajnos nálunk elfagyott. [link]
2020. márc. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem mandula. A mandula tavalyi vesszői zöldek, ennél meg nem. A mandulánál csak kicsi pirosas bemosás lehet a vesszőn, az őszinél meg mindig sokkal erősebb a bemosás, az erősebb vesszők meg teljesen pirosak-barnák.

Valami őszibarackféleség. Az ilyen nagy szirmú virágok a félvad barackoknál és nektarinoknál jellemzőbbek, de azért minőségi fajtáknál is előfordulnak.

Nyáron megtudod...

2020. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérge alapján sárgabarack.
2020. márc. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az őszibarack jellegzetes hegyes levélkezdeményeit nem lehet sárgabaracknak nézni. Csak a mandula hasonlít hozzá, de annál meg a vesszők színe más lenne. Ezen a képen látni sárgabarackot, teljesen más:

[link]

2020. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta megnézte valaki a kertemet, határozottnak tűnt az állítása, miszerint őszibarack fa. Az utóbbi hozzászóló is így véli, valószínűleg az lehet.
2020. márc. 30. 04:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!