Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem most a LIDL-ben kapható...

Vettem most a LIDL-ben kapható eperpalántákat (6db). Ma nagyon jó idő volt, a hőmérő szerint 20 fok. És ki is ültettük a kert napos részébe, meg marad?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy májusban kell kiültetni, de nem szerettem volna tovább a házban abban a kis műanyag tálban tartani..mert nem hiszem hogy jó ott neki. A földbe kevertünk tápanyagban dús földet is. Szerintetek?
2020. márc. 29. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Miért ne maradna? Az eper nem fagyérzékeny, a régi tövek sem fagynak ki még télen a nagy fagyban sem.
2020. márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Ha az van irva ,hogy májusban,ugye az nem március vége .

Most a köv,hétre kemény fagyokat jeleznek .Ezek a kis növények gyökerei nem tudnak megtapadni a földben,naponta öntözni kellene .Ne gondold ennyivel előbb fogsz epret szedni .Igaz hogy az eper jól birja a fagyot,de ha ránézel az ősszel már földben lévőkre,azok is megviseltnek látszódnak.

2020. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Epret ültetni ősszel kell, ha rendes termést szeretnénk. Májusban semmi értelme, akkor már lassan szedni kell. Tavasszal a március az, amikor még jó lehet, ha elég nagy földdel ültetjük. Várhattál volna ugyan pár napot a bezengett fagy miatt, de már mindegy, ne szedd ki őket. A szabadban telelő epreknek nem lesz bajuk, de ha ezeket meghajtatták fóliában, akkor már károsodhatnak. (Nem tudom, milyen fenológiai állapotban vannak a tieid.)

Biztos, ami biztos, én összeszednék 6 műanyag cserepet meg 6 műanyag vödröt, és erre a két veszélyes éjszakára rájuk tenném, jól lenyomva a földbe. Sokat nem, de 2-3 fokot jelentenek így duplán, több meg egész biztosan nem kell.

2020. márc. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, ha kiültetted, nem lesz semmi bajuk, de biztos ami biztos, a fentebb ajánlott befedésüket erre a pár éjszakára (nappalra takard ki) tegyed meg.
2020. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy bírom, hogy az emberek ilyen azonnali impulzusra vesznek növényeket, semmi tudatosság. Pedig növénnyel foglalkozni nem egy agysebészet. Elvileg. Bár ha abból indulok ki, hogy emberek úgy ültetnek fákat, hogy nem gondolnak bele abba, annak a szerencsétlen növénynek tenyészterülete is van, és egymás hegyére-hátára ültetnek mindent.
2020. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jelentem így május közepe fele, hogy a 6 palántából 3 meg maradt.. Mivel nagyon kezdő hobbi kertész vagyok, így sajnos nem nagyon értek hozzá, de szeretnék tanulni. És ez jó tanulópénz volt arra, hogy legközelebb jól csináljam.
2020. máj. 12. 00:43
 7/7 anonim ***** válasza:
A másik 3-mal mi lett? Kiszáradtak?
2020. máj. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!