Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elvetettem mindent 1 hete,...

Elvetettem mindent 1 hete, szerintetek van rá lehetőség hogy ki kellnek?

Figyelt kérdés

Elvetettem: uborka dinnye paradicsom paprika


Van amit foliasba van amit szabad tere . Vagy- vagy alapon. Viszont jottek meg jonnek a fagyok. A felszintol par centire probaltam nem tul melyre. A csirazas nem indult meg , gobdolom a nem megfelelo honerseklet miatt. Ha eleri a talaj a megfelelo hot a fagyhatas utan ugyan ugy kepes kicsirazni es kikellni?

Vagy vegyek ujjabb magokat?


2020. márc. 29. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Palántázni szokták ezeket március elején legkésőbb. Még ha ki is kelnek valamikor, az sokára lesz, mikor lesz 10 fok felé a talajhőmérséklet? És akkor van két szikleveles növénykéd.

Én vennék új magokat és nekilátnék a palántázásnak.

2020. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az uborkának kelleni fog 6-8 fok, mire kikel. A többit palántázni szükséges. Bár kikelnek ezek szabadföldön is. A paradicsom egyébként szobában is 2-3 hét alatt kel ki, szóval egy hét alatt ne számíts semmire és a talaj hőmérséklete is fontos (paradicsomnál 15 fok körül).
2020. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hét az nagyon kevés. Ha nem régi magok voltak, akkor nincs okod kételkedni bennük.

Az uborkát meg a dinnyét nagyon elkapkodtad, szerintem még fóliában is, szabadban meg május 1-e körül kellett volna, úgy 5 cm mélyre.

Mind jó lehet helybe vetve is, így sokkal erősebb és ellenállóbb növényeket kapunk, csak 2 héttel később fognak teremni, mint a szokásos fejletlen palántáról. Régen, mikor még nem volt palántanevelő helyem, mindent helybe vetettem, csak korainak vettem pár paradicsom- és paprikapalántát.

2020. márc. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!