Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlő termesztését végzik...

Szőlő termesztését végzik valahol bio módon is?

Figyelt kérdés
Létezik vegyszermentesen termesztett szőlő Magyarországon? Ritkaság? Merrefelé van ilyen? Hogy kivitelezhető, hogy a szomszéd permetszere ne menjen át?

2020. ápr. 2. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinek van még direkt termője .
2020. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
78%

@1: Mi köze a kérdésnek a direkttermőkhöz? Nem filoxéra ellen permetezünk... na meg a nem direkttermők is filoxérának ellenálló nem natív alanyon éldegélnek.


@kérdező: borszőlőnél rengetegen, hatalmas divat mostanság. Csemegeszőlőnél passz.

2020. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Egyetértek az első válaszolóval kedves másdik biztos nem termel fogyasztási célból direkttermőt.

Azt tényleg nagyon ritkán kell permetezni én soha nem is permetezem semmi baja nincs.

Vannak köztük nagyon finom fajták konkord, othello, delawar, izabella stb.

Szomszéd ház üresen áll minden féle metszés meg permetezés nálkül terem ott is vadon roskadásig vannak az elhagyott lugasok.

De a bora az már más tészta, meglehet inni bizonyos fajták friss bora meg úgyahogy jó is de pár hét után előjön a rókaiz.

2020. ápr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik válaszból tanultam újat.
2020. ápr. 3. 10:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő, én a zalangyöngyét nem permezetem, még sosem volt beteg és tonnaszámra teremnek rajt a fürtők.
2020. ápr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb infót. Hogyan véded ki a szomszédból átjövő permetet? Vagy nem permeteznek?
2020. ápr. 4. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy minimalis permetet ha kapnak a szomszédból, az túl sokat nem számít, alig lesz valami permetlé fedettség.
2020. ápr. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!