Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ágdarálóba nedves vagy száraz...

Ágdarálóba nedves vagy száraz gallyakat rakjam inkább, melyik kíméli jobban?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Mindet elviszi, de a száraz jobban roppan, vagyis szárazból vastagabb is belemehet. Egy gép használata nem arról szól, hogy kiméld, hanem arról, hogy dolgozzon, arra van.
2020. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom csak nem mindegy 100 m3 vagy 300 m3 gallyat tudok vele élete során ledarálni, mivel elég drága egy ilyen ketyere.
2020. ápr. 4. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobban azokat viszi, amelyek nedvesen törnek (tehát nem hajlanak), ez a tavaszi nedvkeringés megindulása utáni állapot szokott lenni vagy ősz felé. A teljesen száraz erősen koptatja az alu öntvény nyomólapot.
2020. ápr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként: a zúzóhengeresre vonatkozik a fenti megállapításom. A késesnél is a közepesen nedves a legkedvezőbb, az erősebben nedves összetapadás miatt felhalmozódik a vágótérben. A száraz ágak erősen igénybe veszik a kés élét.
2020. ápr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A száraz sokkal jobban koptatja a szerszámot. A nedves meg könnyen beleragad. Az a jó, ha száraz időben gallyazol és még aznap felaprítod, ne hagyd kiszáradni.
2020. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Keress teljesen száraz (tavalyi) ágakat, meg ugyanolyan fajtájú, ugyanolyan vastag frisseket. És próbáld ki egy metszőollóval.

Én a hét elején végeztem 100-valahány gyümölcsfa metszésével, és merem állítani, hogy a teljesen friss ágat a legkönnyebb elvágni. A kis kézi metszőollóval simán el tudom vágni a friss 2 cm-est, szárazzal ez már sokkal nehezebb.

2020. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!