Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ősszel még nem volt lehetősége...

Ősszel még nem volt lehetőségem az agyagos talaj felszántására, jelenleg elég darabos és nehezen kezelhető. Van megoldás arra, hogy tudjam használni idén is?

Figyelt kérdés

Nem nagy területet szeretnék befogni, pár sorba hagymát szeretnék benne termeszteni. Ásózás után azonban még mindig ökölnyi darabokban van a föld, ami nedves és nagyon egybe van állva.


Van esetleg valami tipp arra, hogy hogyan tegyem kezelhetőbbé? Nem tökéletes porhanyós földre vágyom, de azért kapálható, gereblyézhető és leginkább hagyma ültetésre alkalmassá szeretném tenni.


Nyilván idén már ősszel is fel lesz szántva, trágyázva stb.



2020. ápr. 5. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már nem könnyű jó földet csinálni ebből.

Ha nincs kapáló géped,reménytelen eset .

Már nem szántanak a kis traktorok sem.

Ásóval 3 cm, szeleteket kell ásni,és akkor nem maradnak nagy rögök.

2020. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress valakit, akinek van rotációs kapája, az megdolgozza. De ezt ásás után 1-2 napon belül meg kell csinálni, különben azzal is reménytelen. Ha nem sikerül szerezni, akkor meg jó így is. Vagy nem jó éppen, de hagymának megteszi.

Idővel, ha megázik vagy kétszer, a rögek szét fognak esni. Mire kapálni kell, jó lesz valószínűleg. De a hagymával már kicsit elkéstél, öntöznöd kell.

A gereblyét felejtsd el, soha nem értettem, minek szórakoznak vele az emberek.

Az én földem is elég darabos volt pár helyen anno hagymaduggatáskor, de ma megrotáztam a sorközöket a kis géppel, és szépen szétestek a darabok. Az idő ezt is megoldja.

2020. ápr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Megprobálok keríteni valakit, aki tud segíteni, ha nem akkor eldugdusom így a hagymát, aztán meglátjuk. Ősszel pedig tisztességesen előkészítjük.
2020. ápr. 6. 06:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Végül is felásóztam kb 6x (különböző napokon), így a tetején kiszáradt a föld, átforgatva alkalmas volt a hagyma ültetésre, már hajtanak is kifelé ^^


Tehát aki cska egy kis területet szeretne művelni elhanyagolt földben, annak kitartással sikerülni fog.

2020. ápr. 24. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!