Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kb 300-350 m2 területre,...

Kb 300-350 m2 területre, milyen fűkaszát érdemes venni?

Figyelt kérdés
Időben van kaszálva mindig. Eddig egy kis régi "dolmar" volt, 6évig ment, már Én is használtan kaptam, de meg érett a cserére.
2020. ápr. 6. 01:43
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Jó lenne nagyjából tudni, hogy mennyit szánsz rá. Egy kisebb Makita-t javasolnék, hellyel közzel igy még márkán belül is maradnál, de ettől függetlenül is az egyik legmegbizhatobb marka.Ekkora területre amugy egy akksis darab is elég lehet, annak alig van szervizköltsége, vagy 10-15 évre tuti letudnal minden gondot, bár az is igaz, hogy elég drága.


Ez az olcsóbb benzines is bőven elég persze: [link]

2020. ápr. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Makita és einhell közt gondolkoztam
2020. ápr. 6. 03:47
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Ez a Makita nem fűkasza, hanem szegélynyíró.

Igaz, hogy nagyon kicsi terület, ezzel is le lehet kínlódni, de azért ne nehezítsd meg a saját dolgod. Egy jobbféle kínaival, amiben van erő, harmada idő alatt végzel, negyede kínlódással. Meg fele áron, ha ez is számít. Pl. Hecht vagy Fuxtec.

De 1,5-1,8 LE alá ne add, ha nem vagy a saját magad ellensége. Minél erősebb a gép, annál könnyebb vele a munka, nem szálanként kell levadászni a füvet. Egy 2,5-3 LE-s-sel már nem kell a fűre figyelni, hogy hol milyen fűcsomó van, csak lengeted, és a fű eltűnik. 300 m2-en nem is nagyon lehet elrontani egy kínait se.

Bár ha lehetőség van rá, akkor ilyen kicsi területre talán jobb lenne egy használt fűnyíró.

2020. ápr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egyenes terep, akkor én is inkább fűnyírót ajánlanék. Amúgy meg egy Fuxtec-et használok én is, 3500m2-en 4 éve, eddig hibátlanul, csak az olajra irdatlan módon kényes! Full szintetikus olajjal lehet csak a keveréket elkészíteni és én a Castrol racing olaját ajánlom, próbálkoztam több mindennel, stihl-el is, nem vált be más. Ez egyébként állítólag igaz a többi, kínai gépre is, szóval az ilyen "piaci" jellemzően 5-6LE-nek hazudott 1.5-2LE gépekre is, hogy az élettartamát többek között ezzel is lehet nyújtani! Mindenesetre ekkora területre én biztos nem vennék egy 50-60 ezer forintos gépet. Fuxtec-et a telekre vettem, ott elkél, de otthon a kb. szintén 300m2-re egy fullkínait használok 20 ezer forint körül volt. A hámot első lendülettel a kukába dobtam, mert nevetséges, a gép nyilván sokkal jobban ráz, mint a Fuxtec, de egy pár perces munka alatt azt kilehet bírni. Erről van szó:

[link]


Fuxtecből meg az erősebb gépet használom:

[link]

Könnyű indítás, nehéz gép, de kényelmes hám... Ugyan téged ekkora területen ez nem érint, de úgy egyébként ezeknél a gépeknél azt kell elfogadni, hogy kell őket pihentetni. Azaz nem lehet tolni neki barom módjára és csak tankolásnál pihentetni pár percig. Én fél tankonként megállok vele 10-15 percre.

2020. ápr. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Makita és einhell között ne gondolkozz, egyértelműen makita.
2020. ápr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Minden kínai motorral forgalmazottat felejtsél el.
2020. ápr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!