Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadrózsát milyen irtószerrel...

Vadrózsát milyen irtószerrel tudnám kiirtani?

Figyelt kérdés
Elhanyagolt telek, tele vadrózsa vesszővel. Totálisan az egész telket lepermetezném. Ha nem is teljesen vagy töbször kell az se baj, de azon kívül, hogy kiásom, milyen lehetőségeim vannak?

2020. ápr. 7. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt először is le kellene kaszálnod .Damil fej helyett a kést felrakni.Az új hajtásokat gyomirtózni .

A kiásásba bele bolondulsz.

2020. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gépi földmunka és a föld alapos átrostálása a föld alatti hajtások elkülönítésére.
2020. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Glifozát gyomírtó 3%- osra keverve. Permetezz le mindent. Kiásást hagyd. Úgy is marad benne akkor meg kihajt újra. A gyomirtó kiviszi a gyökerét is. Aztán várni míg kiszárad.
2020. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
a kapazin gyomirtó is tökéletes.
2020. ápr. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, én inkább 5 %-ra keverném a glifozátot, és tapadásfokozóval. De csak magát a vadrózsát szórd ennyivel, a fűre elég a 2 % is. Én szoktam 5 %-kal permetezni vadrózsát, és a tökéletes fedettség ellenére előfordult már, hogy csak a következő évre halt el, őszig megmaradt úgy-ahogy.

Várd meg legalább a virágzást, vagy hogy elvirágozzon, mert utána jobban hat.

Nem szokták írni sehol, de lehetőleg 25 fok alatt használd, mert melegben megégnek a levelek a szertől, nem veszik fel a hatóanyagot.

2020. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt olvastam a Glifzátról., hogy

kimutatták, hogy rákkeltő. Oké, hogy nem akarok ültetni semmit a földbe, de nincs más szer ami nem rákkeltő? Pl Glialka nem jó a vadrózsára?

2020. ápr. 8. 19:27
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A glifozát a hatóanyag. A glialkában is az van. Nem lesz bajod tőle.
2020. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nyilvàn maszkban permetezz.
2020. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha naponta megiszol belőle egy féldecit, akkor rákos leszel. Ez tény. Egerekkel kb. így itatták, hogy rákosak legyenek, és fel tudjanak lépni a glifozát ellen az ellenérdekelt növényvédőszer-gyártók. Ezért nem is javaslom, hogy gyakran igyál belőle. Alkalmilag a földre szórva nem okozhat bajt.

A másik variáció a csákányilászló.

2020. ápr. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!