Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magvak a fagyok miatt meghalta...

Magvak a fagyok miatt meghaltak volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hónapja, amikor már kezdett szép idő lenni, elültettem a magaságyásba mindenféle zöldséget, de utána jöttek a fagyok. Nálunk majdnem 2 hétig tartott, megszakításokkal, akkor nem is locsoltam.

Miután jött a tavasz, elkezdtem locsolni, de összesen két növény bújt elő, a retek és a rukkola, ők szépen nőnek. Viszont a többi növénynél semmi. (petrezselyem, saláták, paradicsom, paprika, hagyma, stb)

Az elmúlt héten szépen nő minden, gyümölcsbokrok szinte naponta centiket nőnek, minden virágzik, de ezeknél semmi.


A kérdésem, hogy szerintetek meghaltak volna a magvak? Érdemes várni még vagy inkább vessem újra?


Azt nem szeretném, hogy májusban derüljön ki, hogy semmi nem élte túl és akkor kelljen újra ültetnem, de nem értek annyira hozzá, hogy biztosra vegyem. (plusz voltak közte ajándék, spéci magvak, amiket mind felhasználtam, nem szívesen ültetek rájuk, még a végén össze-vissza nőnek)

(az éjszakák stabilan 5-8 fok felett vannak már napok óta)


Köszönöm!

Egy kezdő kertész



2020. ápr. 10. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
A meghatározó a talaj hőmérséklete.
2020. ápr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A paprika/paradicsom simán elfagyhatott, a többivel még várjál türelmesen. Nálam a február közepén vetett petrezselyem még csak most kezd kibújni, a sorjelzőnek közé vetett retek viszont lassan már szedhető.
2020. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A földben nem lehetett baja semminek, akkora hideg nem volt. Egyszerűen nem elég meleg a talaj egyes növényeknek, ha beindultak is, lassan csíráznak.

Vagy régi magok voltak, már csíraképtelenek, ez nem függ össze a fagyokkal. A csomagolt bolti magok néha már a csomagolás utáni második évben se kelnek ki, hiába írnak rájuk 3 évet. A magtermesztés ideje nem nyilvános adat, simán becsomagolnak 10 éves magot, ha a próbacsíráztatáson még kihajtottak.

(A magaságy miatt nyilvánvaló is volt, hogy kezdő vagy. :)

2020. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!