Kezdőoldal » Otthon » Kert » A filodendron szobanövényt...

A filodendron szobanövényt szabad Mospilan felszívódó permetszerrel megöntözni?

Figyelt kérdés
A pajzstetvek elszaporodtak pár levélen és meg akarom akadályozni,hogy elszaporodjanak.
2020. ápr. 12. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Távolítsd el mechanikusan, esetleg a nedves törlőkendőn legyen 20% denaturált szesz.
2020. ápr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Úgy érted megpermetezni. A levélen keresztül szívódik fel, nem a gyökéren keresztül. Egyébként szabad.
2020. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De gyökéren keresztül szívódik fel.Leandereknél bevált.....
2020. ápr. 12. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
Gyökéren keresztül IS felszívódik. Nem hallottam még olyan növényről, ami érzékeny lenne rá. Ha nem túl nagy, akkor én inkább permeteznék, sokkal kevesebb szer elég, de persze beöntözni is lehet, ugyanolyan töménységgel.
2020. ápr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekel a téma! Milyen dózist és koncentrációt alkalmaztok, ilyen beöntözés során?
2020. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
10 liter vízhez egy tasakkal.
2020. ápr. 15. 21:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, így jó. Mármint, 4 grammos tasakkal. Természetesen, ha csak 1 liter víz kell, akkor csak 0,4 grammot kell bekeverni.

A Spilan is ugyanez, és valamivel olcsóbb.

2020. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És mennyit öntsek a növényre?
2020. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mint egy gyengébb öntözésnél. Ha mondjuk hetente szoktál öntözni, akkor ennek a felét-kétharmadát. Én legalábbis így szoktam, és működik. Lehet, hogy más máshogy szokta, gyártói ajánlást még nem olvastam.
2020. ápr. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!