Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akvariumba hogyan ültethetnék...

Akvariumba hogyan ültethetnék növényeket?

Figyelt kérdés

Apró kavicsos aljzat van az akvariumba. Most kis kosárban van benne két növény, szépen nyurgulnak, növekednek. Érdekelne, hogy a kavicsba be ültethetném esetleg, vagy folyami homokba? Vagy mindenképpen speciális növényeknek való aljzat kell?

Köszi a válaszokat.



2020. ápr. 12. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Homok és apró szemű sóder nem jó nekik, mert túlságosan összetömörödik és nem tud gyökeret ereszteni bele.


4-8 mm "gyöngykavics" már egy fokkal jobb, de az igazi a növényes talaj. Abban lesznek a legszebbek.

[link]

2020. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ezt a növényes talajt hogy kell alkalmazni? Kell még rá fedőréteg?
2020. ápr. 13. 01:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno a sima kavicsban is rengeteg növekedett, és marok szám vagdaltam ki. De volt olyan fajta, ami szépen elvolt, de keveset nőtt.
2020. ápr. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi különleges aljzat nem kell, csak valami olyan, ami súlyánál fogva lenn tartja a növényt a gyökereinél fogva.
2020. ápr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Növényes akváriumoknál kétfajta talaj van. Alul van egy un. táptalaj ami ahogy a nevében is benne van, tápban gazdag. Erre kell legalább 4 centi általános aljzat,apró 2-3mm-es kavics, ami megakadájozza, hogy a táp beoldódjon a vízbe, különben algásodáshoz, halak pusztuláshoz vezet. Ezen felül a vizet is kell tápozni. (10 éve van növényes high-tech akváriumom)
2020. ápr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy-két igénytelen növény, aminek valóban nem szükséges "növényes táptalaj" (vallisneria, egeria densa, anubias félék) de ha szeretnél kitekinteni a sarki kisállatbolt kínálatán túlra, akkor elengedhetetlen lesz a jó talaj (és a tápozás, világítás, CO2)
2020. ápr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na az 5-ös írja le jól. Kell egy speckó talaj, abba beleülteted a növényeket, rá a kavics és a vizet szépen lassan engeded rá, hogy ne mozduljon el a kavics réteg mert akkor kimossa a táptalajt. Szakértő nem vagyok, de nekem is volt ilyen pár évig.
2020. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!