Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csili paprika magot készülök...

Csili paprika magot készülök palántázni. (későn van-e). Milyen mélyre tegyem a földben, és mennyire legyen nedves a föld?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 15. 19:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kicsit keson van, de meg lehet belole valami.


Msx. 2 centi melyre ultesd, 2-3 kicsi cserepbe 3-5 magot per cserep es minden nap ontozd meg. Ha kikeltek, csak a legnagyobbat hagyd meg mindegyik cserepben.

2020. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Kicsit valóban késő van .Elég ha 1 cm föld takarja,de az mindig nedves legyen .Takard le fóliával,és tartsad meleg helyen .A pára vissza csöpög,igy nem szárad ki könnyen .
2020. ápr. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi!! - elég, ha csak 'földnedves', vagy spricceljek rá még egy kis vizet?
2020. ápr. 15. 22:56
 4/19 A kérdező kommentje:
És, ha tejfölös poharakba teszek 1-3 magot, az jó lehet?
2020. ápr. 15. 22:57
 5/19 anonim ***** válasza:

Tejfolos pohar kb. az idealis palantazoedeny, 3-5 magot tegyel poharankent mert nem mind szokott kikelni.


Nedvesen tartsd a foldet, a poharakat ki kell lyukasztani alul hogy ne alljanak a magok a leben mert megfulladnak.

2020. ápr. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2020. ápr. 16. 03:21
 7/19 anonim ***** válasza:

Fajtafüggő. A hosszú tenyészidejű fajtákat ezért szokták már februárban elvetni, mert ha pont ilyened van, az már idén nem hoz termést, esetleg szeptember végén, októberben. Ha tudod a fajtát, akkor utána tudsz nézni. Ezek az extracsípős drága külföldi fajták kb. mind ilyenek, de a "macskap öcse" félék, amik nálunk elterjedtek, azok nem.

Az úgy jó, hogy nagyon-nagyon kimosott, alul lyukas tejfeles pohárba teszel 3 szem magot virágföldbe, beöntözöd, és a lakás legmelegebb pontjára (pl. radiátor mellé) teszed kelésig. Kelés után a felszínt szárazon kell tartani a palántadőlés nevű betegség elkerülésére, csak alulról kell öntözni pár naponta, amikor már az alsó rész is kezd száradni. Ha mindhárom kikelt, akkor az első megmaradó levél megjelenésekor 1-et kihúzol (vagy elnyírsz ollóval, hogy a maradók gyökerét ne károsítsd). Ha kicsit erősödtek, akkor már elég egyet meghagyni, de akár mindkettő is maradhat, kettő elvan egymás mellett, én is így termelem, eladásra.

Már jó idő van, úgyhogy ha nincs megfelelő, éjszaka hűvös palántanevelő helyed, akkor kelés után egyből lehet kitenni őket. De az előrejelzést figyelve, és 15 fok alatti nappalon, vagy 5 fok alatti éjszaka vissza kell menekíteni. Május elején meg mindenképpen ültesd ki a kertbe, akármilyen kicsi, mert ott sokkal gyorsabban fog fejlődni, mint pohárban.

2020. ápr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!
2020. ápr. 16. 09:30
 9/19 A kérdező kommentje:
Szerintem nem olyan nagyon erős fajta (sőt), mert kaptam (sztem az is ebből készült) paprika krémet (akitől a magokat kaptam)...hát inkább gyenge volt - de az is lehet, hogy gyengítették, mert olyan pákosztos féle népek...
2020. ápr. 16. 09:36
 10/19 A kérdező kommentje:
Tegnap palántázó földbe raktam a paprikamagokat. Valahol azt olvastam, hogy alufóliával takarjam a kiszáradás megakadályozására. Biztosan nem tévedésből írhatták az alu-t (???) nem folpackot akarhattak írni? Amig ki nem kel, van-e jelentősége annak, hogy nepos helyen legyen, vagy addig mindegy, lehet a szoba sötét helyén is (?)
2020. ápr. 18. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!