Kezdőoldal » Otthon » Kert » Áfonyára a föld savanyítása,...

Áfonyára a föld savanyítása, ecettel lehet?

Figyelt kérdés
Vettem virágföldet, de csak utólag jöttem rá, hogy savanyú föld kell az áfonyának. Utólag 9 %-os ecettel tudom savanyítani? Mostani ph ami rá van írva 5,5-7,5. Megmértem 7,2 volt. Csináltam egy kis próbàt ecettel levitte a ph-t. A gyökérnek nem lesz semmi baja?

2020. ápr. 16. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik.
2020. ápr. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem olyan,mint a télire való savanyitás .
2020. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]

Ebből gondoltam, hogy lehetséges, mivel még nincs elültetve, ezért szerintem erősebb dózisban a virágföld ph-ját jobban le tudom vinni 4ph-ig.

2020. ápr. 16. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ha ilyen egyszerű lenne, akkor nem lenne gond a savanyú talajt kedvelő növényekkel és a kertészek is ezt ajánlanák. Én csak annyit tudok, hogy az ecet a növények gyökerét kifejezetten károsítja. Másodszor, illékony lévén el is illan. Harmadszor, a talajban levő mésszel (kalcium karbonát), csigahéjakkal reagál, gyorsan elveszti savanyító hatását.
2020. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Szalicil is kell bele! Akkor nem romlik meg.😂
2020. ápr. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

Most nincs időm megnézni a Youtube-ot, de simán jó az ecettel vagy kénsavval való talajsavanyítás, a gyakorlatban használják. Be kell tartani a határokat, nem eltúlozni, egyenletesen a talajba juttatni, inkább többször hígabbat, és jó lesz.

Mindkettő csak edényes nevelésnél működik, mert kiültetve a gyökerek elmennek a kezelt részből a kezeletlenbe. Csapvizes (klóros) öntözés esetén szokták így savanyítani a cserép talaját, ha már felment a pH-ja.

Mondjuk, ha ilyen bóvli földet vettél, aminek még a pH-ját se tudja meghatározni a gyártó, csak összekever minden szemetet, akkor lehet, hogy emiatt nem fog nőni benne semmi.

2020. ápr. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, megnéztem ezt a McMenemy Márkot, hát pont szabad földet ecetez, ami így kertben teljesen értelmetlen, ahogy írtam is.

Szoktam nézni néha munkahelyen a Kert Tv-t, elég hajmeresztő kertészeti ismerethiányok fordulnak elő benne.

2020. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ki próbálom az ecetes savanyítást, meglássuk mi lesz persze cserépben leviszen 4 ph- ig kiváncsiságból.
2020. ápr. 17. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:
48%
Anyám. Ne próbáld ki. Az nem lesz jó. A megoldás áss egy nagy gödröt, bele geotextil, abba a speciális savanyú talaj. Növény szépen beleültet.... Ecettel nemár. Annyi szar van a neten. Tönkre vágod az áfonyádat.....
2020. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
5 l virágföld egy kis víz és 1 l ecet és a ph,csak 5,5 lett. Szerintem mégse próbálom bele ültetni, rohadt ecet szagú, és bele gondolva, hogy még kéne bele ugyanennyi brrrr.
2020. ápr. 19. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!