Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem szeretnék a jövőben...

Nem szeretnék a jövőben műtrágyát használni a gyepen. Elérhetem, hogy szép, egészséges füvem legyen granulált szarvasmarhatrágyával is?

Figyelt kérdés

Mint amilyen ez pl.

[link]


A levágott fűnyesedék egy részét a bio veteményesemben szoktam elhasználni mulcsozásra, ezért ódzkodnék a műtrágya használatától a jövőben.



2020. ápr. 20. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva soha nem szórtam trágyát* a fű közé, és mindig lett belőle szép fű. (Szüleim, nagyszüleim és anyósomék se trágyázzák.)

De egyébként épp tegnap néztem egy videót, és abban kifejezetten ilyesmi, granulátumos de szerves anyagot adott a fűnek az ember, elvileg jó hozzá.


*: Jelen esetben trágya alatt értem: trágya, műtrágya, komposzt, egyéb.

2020. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%

A műtrágya is csak a növények számára hasznos anyagokat tartalmaz, tehát nemigazán káros vegyszer.

[link]

Szép fű elengedhetetelen feltétele a rendszeres locsolás. Nálam elég vacak a talaj, így muszáj valamilyen módon trágyázni. Idönként szokok venni valamilyen gyeptrágyát, valami van egy 240 literes növényes akváriumom amiről azt kell tudni, hogy bőségesen vannnak a növények tápozva, az mellett, hogy halak is vannak benne. Heti 100 liter körül cserélek lágyított RO vízet, amit aztán kilocsolok a fűre.

2020. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!