Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növények köré érdemes/s...

Milyen növények köré érdemes/szoktak őrölt tojáshéjat szórni és milyen hatással lehet ez a növény fejlődésére?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, amiben egy távolkeleti férfi darálóban porrá őrölte a tojáshéjat, majd kiszórta a növényei földjére, de nem tudtam beazonosítani, hogy milyen növényeknél csinálta.

Jó lehet csigák ellen?

A kalciumtartalma jó valamelyik növénynek?

Van olyan növény, amelyre káros hatással lehet?



2020. ápr. 23. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

mészigényes növényekre szórta gondolom. bár nem tudom így mennyi hatása van


és igen, a mészkerülő növények arról híresek hogy nagyon nem szeretik a meszet

2020. ápr. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A csigák, főleg a meztelen csigák ellen valóban jó az összetört tojáshéj (nem a porrá őrölt)

És igen, vannak a meszes talajt kedvelő növények, ezeknek kifejezetten hasznos, itt már porrá őrölve:

[link]

2020. ápr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

A növényeknek nem nagyon számít, ha nem cserepes növények. A porrá őrölt tojáshéj arra mindenképpen alkalmas, ha elég sok, hogy ráragad a csigák talpára, és nem tudnak továbbmenni, mert nem tudják letakarítani, reggel össze lehet szedni őket.

De az is lehet, hogy valami babona vagy urban legend. A neten minden baromságról van videó. Linkelhetnéd, amit láttál.

2020. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól írták a többiek, nem a mésztartalma miatt ajánlják csigák ellen, hanem fizikai akadály nekik.


Ha csak darabokra töröd kézzel, azzal egyelőre nem sokra mész. Persze ha hosszútávon gondolkodsz, az jó.

A tojáshéjról tudja, aki komposztál, hogy 2-3 év, mire lebomlik. Én egyszerűen kézzel szoktam összeroppantani, tehát nem a két fél héjat dobom a komposztra.

De még így kis darabokban is megvan ez a 2-3 év.

Aki porrá őrölte, gondolom a lebomlást segítette elő. Ezt sem gondolom, hogy az idei palánták már fel tudják venni, de sebaj, a földben ott marad. Csak túlzásba vinni sem kéne, mert túl nagy lehet a talaj mésztartalma.

2020. ápr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cserepes paradicsompalánták földjébe szoktam mozsárban összetört tojáshéjat keverni.
2020. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!