Kezdőoldal » Otthon » Kert » Babot milyen távolságra...

Babot milyen távolságra érdemes vetni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm lebetegedett, és nekem adta a vetőmagjait. De babot én még soha nem vetettem.


Egyenes sorokba szeretném, karók és madzagok segítségével támasztékot készítve. Viszont tanácstalan vagyok, hogy egy sorba mennyit, milyen közel tegyek?

Szeretném ha sűrű lenne (sok bab van, 300g), de nem szeretném, ha elnyomnák egymást és nem tudnának fejlődni. Hogy csináljam?


És milyen mélyre menjen, hogy hamar keljen?


A babszemek nagyon picik egyébként, én ilyen pici babot még nem is láttam!



2020. ápr. 27. 06:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Kb 30 cm,4-5 mag 1 bokorban.A sor távolság is ennyi legyen.

Előtte áztasd be,előbb kel ki.5-6 cm mélyre

2020. ápr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De akkor nem inkább 30 osztva 4-5-el, szóval kb. 6-8 centinként 1 szem???

Vagy jobb 1 helyre tényleg 4-5 szem??? De miért, mi a jelentősége???


KOmolyan kérdezem, mert nem látom át, nem kötekedem. :)

2020. ápr. 27. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem bokorba, hanem sorban szoktam vetni, így nem az van, hogy a 4-5 magból kikel 3-4 és mind egymás mellett van.

A sorban kb. 4-5 centinként rakom a magokat.


Nem mindegy azonban, hogy bokorbabról vagy karósbabról van szó. A bokorbabnak nem kell 8-nál több centi egymástól, a futóbabnak lehet több kell, illetve fontos, hogy felfelé tudjon terjeszkedni.


A babot én kb. 3-5 centi mélyre vetem.


Vetés előtt érdemes 3-6 órával beáztatni tejbe, kamillába, majd elvetés után némi borsikafüvet (más néven csombor, borsfű) is szórni a vetés földjére (ez fényre csírázik, be sem kell takarni), ez a növény jótékony hatással van a bab növekedésére.

2020. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Beáztatni akkor szokták, ha már nagyon késésben vannak vele. Most még inkább túl korai, ha nem is nagyon, áprilisban csak a zöldbabot szokták. És beáztatás esetén muszáj öntözni, mert száraz földben esetleg kiszárad és nem marad meg.

Ha nedves a föld, akkor beáztatás nélkül is kikel ilyen jó időben 6-8 nap alatt. Ennél korábban meg ne is keljen, mert bejön egy májusi fagy, oszt jónapot.

Azért szokták bokorba, nem sorba, mert könnyebb kapálni, a bokrok közti rész üres. Mind a szárak, mind a gyökerek el tudnak nyúlni annyira, hogy befutják a következő bokorig lévő helyet, tehát nincs jelentősége ilyen szempontból, hogy sor vagy bokor.

Olyan 40 cm-re szoktunk 4-5 szemet egy bokorba. Sortáv nálunk 60 cm, be szokta futni azt is, szóval 40-nél közelebb nem tenném, szintén a kapálás nehézsége miatt.

2020. ápr. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!