Kezdőoldal » Otthon » Kert » Indító gyeptrágyát fűmag...

Indító gyeptrágyát fűmag elvetése előtt hány nappal érdemes kiszórni? Praktika a szórásra?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a fűmaggal egyidőben szoktam szórni.

Mivel csalódtam a műtrágyaszóró kocsikban (túl sokat, illetve nem egyenletesen szórtak pl. lejtős telken felfelé szakaszon, meg lefelé haladva), ezért kézzel szoktam szórni. Felosztom a területet egy lefektetett slaggal csíkokra. Egy csík olyan széles, mint a kitárt kezem. Elindulok a csíkon és szórni kezdem a vödörbe öntött gyeptrágyát, mintha sóznám a füvet. Amikor olyan részre érek, amit még nem osztottam fel, a korábban már nem kellő csíkot felszámolom és a locsolócsövet átfektetem, hogy új csíkot kapjak.

Így könnyebb nyomon követni, hogy hol járok, nem az van, hogy kihagyok részeket, vagy túl sokat szórók ugyanoda.

2020. ápr. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Májusban akarsz fűmagot vetni? Nem fogadnék rá, hogy sikerélményed lesz.
2020. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi első!


Második: miért, ebben a rohadtul száraz áprilisban nagyobb sikerem lett volna? Locsolni fogom, és igazából a május neccesebb a fagyosszentek miatt. Ha van víz, eső, locsolás, akkor mindegy, a hideg sokkal rosszabb tényező. Úgyhogy igen, májusban, mert mos lesz rá lehetőségem, megkockáztatom a fagyosszenteket. Ennyi. Vagy te mit ajánlasz és miért?

2020. ápr. 30. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, április elején sokkal jobb lett volna, ha tudsz öntözni. Mivel áprilisban nem voltak 35 fokok, amik májusban várhatóak.

A fagyosszentek nem számítanak, nem paradicsomot ültetsz. Olyan növényről van szó, ami fiatalon is kibír -10 fokot, később meg mondjuk -50-et. De a hőséget nem bírja, ameddig nincs megfelelő gyökérzete. Angliában oké a májusi vetés, de nálunk nem.

Csináld, ha gondolod, szerencséje bárkinek lehet, talán esős és hideg lesz végig a május. De nem szokott. Ahogy paradicsomot nem érdemes szeptemberben palántázni, úgy füvet vetni se nagyon érdemes április közepe után.

Jó megoldás nincs igazából, ha nem csináltad időben. Ha megvárod a következő megfelelő időszakot, a szeptembert, hogy szép füved legyen, akkor csupasz meg gazos lesz a kerted nyáron, ha pedig most elveted, akkor hiányos, foltos lesz a gyeped. Ez a két opció van, ebből lehet választani. Kivéve, ha még megvan a régi füved, akkor azt hagyd meg augusztusig, akkor kezdd el előkészíteni a területet, és szeptemberben, ideális időjárásban lehet vetni.

Én ugyan még nem próbáltam májusban, de minden ezzel foglalkozó oldalon lebeszélnek róla.

2020. máj. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy egy kifejlett növénynek vagy egy csírázó magoncnak kell kibírnia a hideget, úgyhogy a hideg igenis számít a vetés szempontjából. És azért a májusi 35 fok nem jellemző. Előfordul, de nem jellemző. De akkor is, max. többet kell locsolni. Nyilván szeptemberben jobb fűmagot vetni, mert akkor már kevesebb gyom nő, de nekem jelenleg csupasz a területem, nem focipályát vagy golfpályát szeretnék, hanem füvet, nem számít, ha lesz benne gaz, de próbálom elkerülni ezt azzal, hogy a gyorsan növő fű kiszorítsa azokat, amennyire lehet.
2020. máj. 1. 11:07
 6/6 A kérdező kommentje:
A paradicsomot pedig nem érdemes a fűvel összehasonlítani, mert a paradicsomot a termése miatt termesztjük, amihez kell a napsütéses órák megfelelő mennyisége, míg a fű elég, ha kinő, hisz aztán úgyis levágja az ember. Ahogy az őszibúzát is azért vetjük ősszel, mert szüksége van a hideghatásra.
2020. máj. 1. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!