Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehetne az Ibolyát...

Hogyan lehetne az Ibolyát (virág) véglegesen kiirtani a kertből?

Figyelt kérdés

Eddig azzal próbálkoztam, hogy kikapáltam, kiástam pár centit, de volt, hogy mélyebben (azért nem méterek).


De olyan is volt, hogy késsel túrtam ki, szinte gödröket ásva, gyökerét is kihúzva, kitúrva.. és mindig kihajt! Igaz, gyérebben, de újra, és másik évre meg visszanő. Burjánzik.


Hogyan lehetne megszabadulni tőle? Van rá valami speciális gyomirtó? Mert úgy néz ki nagyon agresszív, inváziós fajta. Elég nagy területen is van. :(


Ötletek?



2020. máj. 2. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a lila-fehér ibolya? nagyszüleimnél az terjedt el a kertben, ádáz harcot vív évek óta a gyöngyvirággal, most úgy tűnik, az ibolya fog győzni. amúgy totális gyomirtó mindent visz
2020. máj. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aszem igen az, de főleglila.


Mit lehetne tenni?

2020. máj. 2. 23:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Leírom én is; totális gyomirtó.
2020. máj. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezeket kíméletes módon nem lehet végleg kiirtani.
2020. máj. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van valami bevált módszer? Vagy valami?


Melyik gyomirtót érdemes használni? Gondolom több szórás kell neki.


Arra gondoltam, hogy először lepermetezem, aztán a nagyját kikapálom, megint permetelés, aztán kapa megint, és végül megint permet.


Vagy felgyújtom az egészet. :D

2020. máj. 7. 15:30
 6/11 anonim válasza:
Totális gyomírtó kell
2020. máj. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azért ha 10 cm mélyről kiszeded, az már nem nő vissza. Nagy eséllyel 5 cm-ről se. Én is sok éve harcolok az ibolyával, tényleg az egyik legutálatosabb tarackoló gyomnövény, de csak évelő virágok közt, ahol nem lehet ásni. Nyílt részen semmi gond. De magról kelhet, ettől függetlenül, bárhogy kiszeded. Még évek múlva is.

Ha nagy nyílt területről akarod kiirtani, akkor bemész a mg-i boltba, és a legolcsóbb glifozátot kéred. Bekevered mondjuk 3 % töménységűre, teszel hozzá egy kis tapadásfokozót, és egyszeri szórás ki fogja vinni az ibolyát, ha elég sok levele van. Meg minden növényt, amire rámegy a permet. A következő évben már csak magról kelhet, de ez valószínűleg nem lesz olyan sok, és ha nem hagyod magot érlelni, hanem mechanikusan eltávolítod, akkor idővel már magról se fog kelni.

2020. máj. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem baromi egyszeru ujra es ujra kihuzgalni gyokerestol. Ha nem viragzik meg, nem szorja szet a magjat. Pici keziszerszamokkal gazolok, finom mozdulattal minden kijon. Az oxalis a lehetetlen feladat.
2020. szept. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#8 az ibolya rizómával terjed, amit egy erősebb rántással simán eltörsz, a földben maradt részről meg vígan újra kihajt. minimum ásni kéne, több alkalommal
2020. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

@9


Gondoltam én is szólok, de ink ráhagytam. :D Szövegértési gondok vannak a #8 -nál.


Leírtam, hogy többször (több év is) kiástam, szinte már beteges precizitással a legapróbb részét. Ott maradt.

Az igaz, hogy ritkult sok helyen, sok helyen nagyon is. De ugyanúgy ott van, és ahogy észrevettem, vissza is nő.

2020. szept. 8. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!