Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elrontottam a paradicsom...

Elrontottam a paradicsom kacsolást. , van ahol a felső, középső hajtást csíptem le. Lesz ebből még paradicsom?

Figyelt kérdés
2020. máj. 5. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyj meg egy oldalhajtást és azt neveld tovább.
2020. máj. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%

Én nem szoktam kaccsozni, minden hosszabb részt odakötök a hálóhoz, és locsolom minden nap.

Gyakorlatilag ha van elég vize a növénynek, és kap fényt is rendesen, ugyan annyit vagy többet terem mint ha kaccsozod.

2020. máj. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöma választ! '-eske! Leírnád pontosabban,mi az hogy hagyjak meg egy oldalhajtást és azt neveljem tovább?Az oldalhajtást dugványozzam újra?
2020. máj. 5. 12:49
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Amit kitörnél kacsoláskor hónaljhajtást, azt nem szeded le róla, hanem továbbneveled főhajtásként. Persze ha az összeset letördelted, akkor meg kell várni amíg újra kihajt valahonnan.
2020. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére,csak egyet törtem le,a többi szép,erős,egészséges.Akkor van remény,hogy lesz belőle valami.Az ember a saját kárán tanul...köszönöm a választ.
2020. máj. 5. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, különösen ha folytonnövő fajtáról van szó. Mint ahogy a kettes írta, sokan nem is kacsolnak, illetve direkt meghagynak néhányat és külön felkötve továbbnevelik ezeket a hajtásokat. Pl. a lugas fajtáknál az oldalhajtásokat vízszintesen egy madzagra vezetve igen látványos, fürtökben csüngő terméseket lehet elérni.
2020. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Természet úgy is ki javítja a hibádat .
2020. máj. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!