Kezdőoldal » Otthon » Kert » Augusztusban érő csemege...

Augusztusban érő csemege szőlőnket mivel és mikor lehetne biztonsággal permetezni kártevők, gomba ellen, hogy én is tudjak majd enni belőle?

Figyelt kérdés
29 hetes várandós vagyok, szoptatás idején is szeretnék enni a finom gyümölcsből. Van valami javaslatotok erre?

2020. máj. 6. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A permetszer vignettáján fel van tüntetve a várakozási (vagy más néven megnevezett) idő. Amennyi ez a nap, annyi nap múlva fogyaszthatod a gyümölcsöt a permetezés napja után. Tegyél rá esetleg még egy napot. Örömteljes várandóssági napokat!
2020. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
google. a szolonek rengeteg betegsege es kartevoje van, tobb alaklommal kell permetezni, es persze attol is fugg, milyen fajta. terhesseg nem befolyasolja a varakozasi idot amugy
2020. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Tudsz belőle enni. Permetezni kell. A bárhonnan veszed, egyik sem lesz különb, max ha minősített bió
2020. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
#3 a bio se kulonb, ne altasd magad
2020. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Tavaly milyen problémája volt a szőlődnek? Mert idén legfőképpen ezekre kell odafigyelni, ezek ellen védekezni. Utána kell nézni a neten, hogy melyik dolog mikortól támad, és mivel lehet ellene védekezni. Beírod mondjuk a gugliba, hogy "szőlő növényvédelmi terv".

Most lehetne írni ide is egy komplex növényvédelmi tervet, 6 szerrel 15 permetezés, de ilyet nagyjából senki nem csinál. A peronoszpóra az kb. mindenhol jelen van, ez ellen május végétől már érdemes permetezni, de az összes többi betegség és kártevő ellen csak abban az esetben, ha vagy tavaly volt, vagy idén észreveszitek, hogy megjelent. Ehhez persze úgy 3 naponta érdemes ránézni a szőlőre, hogy időben feltűnjön, ha valami nincs rendben.

Én az egyik telkemen tegnap permeteztem szőlőlevélatka ellen, mert azt már megjelent, meg akarok hamarosan lisztharmat ellen, mert az szokott lenni, de a másik telken szerintem június eleje előtt nem szórom semmivel a szőlőt, hacsak észre nem veszek valamit.

Ahogy írják, a permetszer csomagolásán feltüntetett várakozási időt nem befolyásolja a várandósság ténye, mert ennek figyelembevételével szabták meg a napokat. Hiszen egy termelő nem tudhatja előre, hogy ki fogja megvenni az áruját, és nem kérdezhet ki minden vevőt, hogy nem terhes-e.

2020. máj. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

Permetezni nem akkor kell,ha már megjelent a betegség.

Amikor már várható,ekkor lesz igazán hasznos .

2020. máj. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van, de mint írtam, megelőző jelleggel azok ellen érdemes védekezni, amik már korábban is voltak, tehát van esélyük, hogy idén is megjelennek. Ez minden növény esetén így van. Ami még soha nem volt, vagy csak 4 éve, az ellen majd akkor permetezünk valami alkalmas szerrel, ha megjelenik. Ezért kell időben észrevenni.

Ha minden ellen előre akarunk védekezni, az elég húzós program.

Peronoszpóra ellen szertől függően akár 7 naponta is kell permetezünk. Lisztharmat ellen szintén. Szürkepenész ellen szintén. Szőlőmoly ellen mondjuk 10 naponta. Különféle atkák ellen is fajonként többször. Szőlőgyökértetű és kabóca ellen is. Csak ami most kapásból eszembe jutott. Egy évben simán összejön a 15 permetezés, vagy akár 20 is, több szerrel egyszerre.

Így gyakorlatilag senki nem csinálja, a profi termelők se. Minden ellen akkor permeteznek megelőző jelleggel, ha konkrétan az ő földjükön esélyük van károsítani.

Nálam pl. 10 évvel ezelőttig nem volt lisztharmat, nem permeteztem ellene. Nem volt szőlőlevélatka, nem permeteztem ellene. Nincs szürkepenész most se, nem permetezek ellene. Régen volt nemezes atka, de már sok éve sikerült kipusztítani, most nem permetezek ellene. És még sincs ebből semmi károm, csak hasznom, mert egyrészt nem dolgozok vele és nem költök rá, másrészt ennyivel kevesebb szermaradék van a szőlőmben.

Viszont ami elő szokott fordulni, az ellen kénytelen vagyok permetezni, ha termést akarok.

2020. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.Sajnos pontatlanul tettem fel a kérdést.Arra lettem volna kíváncsi, hogy létezik -e valamilyen "bio" permetszer, s hogy pontosítsak: gomba, szőlőmoly és lisztharmat ellen.Minden nap látjuk, hogy megjelenik -e rajta valami.
2020. máj. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!