Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl későn vetett magokkal mi...

Túl későn vetett magokkal mi történik?

Figyelt kérdés

Mi lesz azokkal a magokkal, amiket a javasoltnál később vetek el, azok kihajtanak / nem hajtanak vagy nem lesz elég idejük megnövekedni?


Ma gondoltam rá, hogy kéne lencsét vetni, mert sok fogy (és most egyébként is sok egyéb zöldséget vetettem, így, hogy van időm rá). Utánanéztem és március elején kellett volna vetni. Ha most vetem el (máj 8) még sikeres lesz?


Illetve lehet-e étkezési lencséből (boltban vásárolt, pl főzelékhez) vetni, az fog-e teremni?


Köszi előre is:)



2020. máj. 8. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában kb. 3 hónap után kezdenek teremni a zöldségfélék (paradicsom, paprika stb.). Ha nem áll rendelkezésre utána megfelelő időjárás (kellő hőmérséklet és napfény), akkor csekély lesz az elérhető terméshozam ill. nem érnek be a termések.
2020. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1-es, akkor ezek szerint a lencsével még időben lehetek, nem? Elvileg júliusban kéne majd szüretelni, de ha csúszok 1 vagy 2 hónapot, még talán jó lehet!
2020. máj. 8. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Fajtától függ. Vannak növények, melyek még másodvetésre is alkalmasak (bab, cékla, uborka). Viszont az u.n. rövid nappalos növényeket (pl. borsó) ha később vetjük, akkor nem, vagy csak gyenge minőségű és kevés termést hoznak. A lencsét konkrétan ilyen szempontból nem ismerem. Próbáld ki, ha nem terem, akkor a szárát zöldtrágya gyanánt leáshatod.
2020. máj. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is ez lesz, mint a borsóval. Megnő 20 centisre, aztán egyből virágot hoz, de ha köt is véletlenül, nem fogja tudni kinevelni elegendő levél hiányában. Borsót már próbáltam májusban régebben (maradék mag, kísérletképpen), abból kb. negyedét tudtam leszedni, mint amennyit elvetettem.

Szóval idén már semmiképpen, de jövő tavaszig kipróbálhatod, hogy kikel-e az étkezési lencse. Szerintem igen. Csak ha valami északabbi országból vagy Kínából származót használsz, az lehet, hogy hidegigényes fajta lesz, ami nálunk a meleg nyárelőtt nem fogja bírni. De ha van helyed, akkor meg lehet próbálni.

2020. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!