Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem sárgadinnyepalántákat,...

Vettem sárgadinnyepalántákat, viszont egy rekeszben két tő volt. Most akkor ott két dinnyepalánta fejlődik vagy a föld alatt ágazott ketté a szára?

Figyelt kérdés
A dinnyének vigyázni kell a gyökerére ültetéskor, ne sérüljön, így szétszedni sem tudtam. Ha ez kettő, nem fogják gátolni egymást növekedéskor? Vagy valamilyen indokból megszokott, hogy két dinnyepalántát egymás mellé ültessen az ember?

2020. máj. 9. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A dinnye nem tud föld alatt kettéágazni. Magról kel, kijön a föld fölé a két sziklevél, utána jönnek a rendes levelek, és ezek hónaljából tud a dinnye elágazni.

Palántatermelők nem szoktak két szem drága magot tenni egy kockába, valószínűleg véletlenül esett bele egy plusz szem.

Ha jó a földed, meg rendesen öntözöd, akkor nem lesz baj abból, hogy kettő nő egy helyen. Régebben sok dinnyét termeltünk helybe vetéssel, és ha egy helyen nem kelt ki egy se, akkor a szomszédjában két szálat hagytunk meg. (Mag volt bőven, nem vásároltunk drága hibrid magokat, hanem szedtünk magot az előző évben, így 4 szemet tettünk egy fészekbe, ha több is kikelt, akkor a felesleget kihúztuk.)

2020. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Nem tudom, mennyire lehetett véletlen, mert találomra vettem ki kettőt egy gyümölcsösládányi palánta közül a boltban és mindkettőnél ez volt.

2020. máj. 10. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, akkor valószínűleg nem valami "komoly" magot használt az árus, hanem a tavalyi termésből szedte ő is, és a biztonság kedvéért két szemenként magolt. A profi magok 10-30 Ft-ba kerülnek szemenként, nem szokták pocsékolni.
2020. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!