Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől néznek ki rosszul az...

Msebi06 kérdése:

Mitől néznek ki rosszul az uborkafélék a kertemben?

Figyelt kérdés

El van ültetve már több zöldség is a kertemben, mind szépen néz ki, de az uborka, cukkini, sütőtök mind mintha haldokolna. Mindnek szép színe volt, pompáztak, de az utóbbi 4-5 napban barnulnak a leveleik, le is esett pár, nem növekednek. Az burkát már vezettem föl hálóra, szépen fejlődött, most az is megállt.

Tápanyagot úgy kapnak, mint eddig minden évben.

Lehet esetleg a szeles időjárás miatt? Kb 1,5-2 hete nálunk minden nap 0-24 nagyon erős szél van. Tegnap volt elsőnek, hogy nem fújt. Le is permeteztem mindent gomba ellen.

Valami ötlet mitől lehet?



2020. máj. 9. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Én úgy tudom, a szelet nem szeretik a kabakosok, szóval lehetséges, hogy az viselte meg őket.
2020. máj. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Szárazság? Öntözés elegendő?
2020. máj. 10. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
A széltől nem barnulnak. Vagy a tápanyagot, vagy a permetet el..sztad. Előfordul az ilyen. Gondold át, mit lehetett elrontani.
2020. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Nekem az is fura, hogy ezek már kint vannak szabadföldben, és már ki is bújtak, sőt annyit növekedtek, hogy felfutottak hálóra???

Hova sietsz?

Én még el sem vetettem, mert nagyon rosszul viseli a hűvöset.

Márpedig a hajnalok elég hűvösek voltak, az elmúlt 2 nap kivételével.

És még most jönnek a fagyosszentek.

Bár van egy olyan mondás, hogy az év 100. napján lehet vetni, azért nem árt figyelni az előrejelzést, ha már egy modern világban élünk. 200 éve még nem tudták megnézni az időképet, de ha mi már meg tudjuk, akkor vegyük hasznát!

Tegnap még 1 fokot írt szerda hajnalra az időkép Debrecen területére. Most ez megváltozott 3 vagy 4 fokra. Még ez is nagyon hűvös. Bár ha a földben van a mag, a föld már nem annyira hideg.

De a tieid ha már ilyen nagyok, jól megviselte őket az időjárás.


Az agrárszektor ezt írja:

"Napos, de szélvédett helyet válasszunk a növénynek, és mivel melegigényes, soha ne ültessük ki túl hamar, ugyanis már a 12-13 fok alatti éjszakai talajhőmérséklet is gyökérkárosodáshoz vezethet. "


Hát bőven ez alatt volt a hőmérséklet, a talajé is.


Minden egyéb oldal azt írja, hogy 20-25 fok alatt ki se ültessük, mert nem bírja.

2020. máj. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!