Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik mindenre jó általános...

Létezik mindenre jó általános permetszer, ami kiskertben gyümölcsfára-szőlőre minden lényeges betegség ellen hatásos?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam ezekkel a kombi csomagokkal, követtem szépen a táblázatokat, de macerás fejben tartani mikor mi jön. Meg ezek totál nem pontosak: idén is aszerint haladok, a ribizli már tiszta ribiszkerozsda, miközben a táblázat szerint júni elején kellene rá permetezni. Arra gondoltam, nem létezik valamilyen hobbikertészeknek való mindenrejó permetszer vagy permetszer-kombináció, amivel mondjuk ha kéthetente végigspriccelek mindent, megvan oldva a védelem? Gombás betegségekre és tetvek ellen is (szőlő, kajszi, cseresznye, szilva, ribiszke).

2020. máj. 10. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Lenne ilyen is,de azok nem 3 kategóriások.

Rovarok ellen a Krate zolt használom,eg most fettem Full 5 sg

Gombák ellen nagyobb a választék,nagyobb kiszerelésben is .

A mezőgazdasági boltok abban érdekeltek,mennél több kis kiszerelést adjanak el .

Minden betegségre ajánlanak 10 l be valót ,kb 1400 feletti áron .Nagyon oda kell figyelni.

2020. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, mint ami embereknél csodaszer, hogy a lábgombától az elmebetegségig mind hatásos? Hát talán a kéntartalmú szerek, mert a gombák és a rovarok burkát is kitin alkotja, a kén pedig képes beépülni a kitinbe és ezáltal elpusztul a gomba vagy a rovar is, csak éppen a behatási időt nemigen lehet szabályozni. Egyébként meg ne a táblázatot nézd, hanem a betegség megjelenését. Ilyen meleg tél után sokkal hamarább jelentkeznek a kártevők is, amelyeknek az áttelelő létszáma nem csappant meg a meleg tél alatt.
2020. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 mindentudó99 ***** válasza:
Mospilan pl rovarölőnek jó mindenre. Felszívódó. Gomba ellen már más a helyzet. Pl rézoxiklorid jó sokm8ndenre. De nem jó az őszibarackra. És lisztharmat ellen se jó. Én úgy szoktam hogy szőlőt virágzás előtt kénnel és rézoxikloriddal permetezem. Virágzás utàn meg Ridomil gold plusz Bumper. Ha van Otelló szőlő arra a kén nem jó. Gyümölcsfàkra bokrokra Folucur solo. Szerintem olyan hogy egy fajta és m8ndenre jó nincs
2020. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Folicur solo fentebb rosszul írtam.
2020. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak sokmindenre jó szerek, de ha utánanézel, nagyjából mindent csak 1-2 alkalommal szabad használni egy évben. Ezt mondjuk én se tartom be, de lehetőleg nem túlzom el, és ha lehet, váltogatom a szereket.

Azt jól írja a 2-es, hogy nem naptár szerint kell permetezni, hanem időjárás szerint. Hűvös, csapadékos időjárásban nem azok és nem akkor támadnak. Inkább próbáld felismerni a jeleket, és szükség esetén nekiugrani a permetezésnek. Ami meg soha nem jelentkezik nálad, az ellen meg nem permetezni. Nekem rengetegféle növényem van, emiatt rengetegszer kell permeteznem, hol ezt, hol azt, de csak néhány dolog ellen permetezek megelőző jelleggel, mert a legtöbb dolgot utólag is el tudom kapni, ha hetente kétszer szétnézek a gyümölcsösben.

A ribizlin biztos, hogy ribizlirozsda van? Nem lehet, hogy ilyen?

[link]

Mert ez levéltetű. Általában már virágzás előtt érdemes ellene permetezni.

2020. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Persze, nem egy darab csodaszerre gondoltam :o) hanem, vmi univerzális gombaölő + egy jó rovarölő keverékre, és azzal védekezni egész szezonban. Értem én, hogy nagy választék, meg minden külön-külön, meg ami nincs az ellen minek permetezni, stb. Dehát nem mindenki kertészmérnök meg biológus.

#5 --> bingó! egyik felén pont ilyenek a levelek. Meg sok 1az1ben olyan, mint a szőlő-peronoszpóra: sárgás barnás foltok, dudor nélkül, aztán az egész levél elbarnul. Egyenlőre Manzate-ét fújtam rá, ez volt itthon, meglátjuk mi lesz. De akkor ha dudoros, akkor tetű is van. Akkor Karate-ét is kap.

2020. máj. 11. 11:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Karate nem jó, nem felszívódó. A dudorok alját nem fogod tudni elérni vele.
2020. máj. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem permetezek. Ha egy gyümölcsfa jól van tartva, minden betegséggel, kártevővel szemben ellenálló. Nagyüzemben természetesen nincs ilyen lehetőség, de kiskertben ezeket az elveket kellene követni.
2020. máj. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!