Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes-e esténként kb 20...

Érdemes-e esténként kb 20 méterenként 1 (rózsás)kanna (8 -10 l) vizet ráönteni a fehér - és sárgarépára (használhat, árthat, vagy se -se)?

Figyelt kérdés
Én, ha tenném, azért tenném, hogy a föld felszíne is laza, nedves legyen, ne csak a mélyebb rétegekben....azt gondolom, akkor könnyebben tud benne mozogni a növény....pl. nőni(pláne)....ha nem kemény - száraz föld veszi körül a talajfelszínen. Nem tudom, jól okoskodom-e.
2020. máj. 18. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
A vizet szeretik ezzel gond nincs, de ha jól értem, hogy egy 20 méteres sorra 8-10 liter vizet szánsz akkor szerintem inkább hagyjad, annak nincs értelme.
2020. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szánok rá többet is, ha jó neki...hány kanna legyen kb 20 méterre(?) (Az nekem 4 db kb 5 méteres sor egymás mellett. Azért írtam (csak) 1 kannát - mert valaki egyszer azt írta, hogy a (sárga/fehér répát nem szabad naponta locsolni, hanem alaposan és ritkábban) (???). Én úgy okoskodtam, hogy: ha csak 1 kannával öntök arra az 5 m hosszú - kb (gyenge)másfél méteres földdarabra, az talán öntözésnek még nem minősül, de a föld felszínét felpuhítja....ami könnyíti a növekedést
2020. máj. 18. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Soronként, 5 méterenként 1 kanna, mondjuk tényleg nem kell minden nap. Én ha már nagyobb nem is szoktam licsolni.
2020. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!