Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy 6,5 m3 medence kb. mennyi...

Egy 6,5 m3 medence kb. mennyi idő alatt telik meg?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 12:32
 1/6 anonim válasza:
0%

Az attól függ milyen gyorsan engeded a vizet.

Tipp:10 perc

2020. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
De hülye kérdés, hát ha vederrel hordod bele akkor lassan telik meg.
2020. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez függ a nyomástól, az átömlő keresztmetszettől, a vízhozamtól, az áramlás jellegétől. Szóval az sem mindegy, hogy hol laksz. A főnökömnek Budafokon a hegyen a vezetékes víznyomása 1.7bar. Alacsonyabb részeken 3-4-5bar is lehet.
2020. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fogsz egy adott térfogatú edényt/flakont és megtöltöd, közben méred az időt.

Például ha egy 2 literes flakon 2 másodperc alatt telik meg, akkor a 6,5 m^3-es medencéd (ami 6500 liter) kb. 1 óra és 48 perc alatt.

2020. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha teleengedsz egy 10 literes vödröt, s leméred, hány másodperc alatt telik meg, akkor kiszámolom neked a medencét.


De miért fontos, hogy fél óra vagy 2 óra alatt telij meg?

2020. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért fontos? :D

Bár nem én vagyok a kérdező, de szerintem senkinek sem mindegy, hogy 10 percet vagy 3 órát kell mellette állnia. Legalábbis én biztos nem hagynám felügyelet nélkül. Nálam a kerti kút néha leveri a biztosítékot, mikor olyan kedve van. De jártam már úgy is, hogy a szivattyúnál sérült meg a slag, ott, ahol csatlakoztatva van, ettől egy méterre van a szivattyú bedugva a hosszabbítóba. Úgy nézett ki, mint a filmekbe, mikor egy autó tűzcsapnak ütközik: nagy, magasra lövő vízsugár, mint egy szökőkút. A víz meg egyenesen az áram alatt lévő hosszabbítóra hullt.


Nos, nekem van egy kb fél köbméteres víztartályom. Ha ezt elkezdem feltölteni a slaggal, amivel locsolok, biztos kell neki vagy 20 perc. A nyomásáról nem tudok nyilatkozni, nem túl erős, ez biztos, de locsolni tökéletes. Nagy ritkán én is megtöltök egy üveget, vagy a kutya vizestálját, ez sem 2 másodperc, sokkal inkább 10-20.

Szóval ha nem valami ipari nagy átmérőjű csőről van szó, akkor egy medence felengedése minimum 2 órás elfoglaltság lesz.

Ha belegondolok, a panelban fürdőkádas fürdőszobánk volt, ott is több perc volt, mire félig megtelt a kád, pedig az meg sem közelíti az egy köbmétert, de még a felet sem. Azt simán otthagytuk percekre, hadd folyjon, és max félig volt. Szóval a 10 perc esélytelen.

2020. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!