Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezt megteheti a szomszéd vagy...

Ezt megteheti a szomszéd vagy magánlaksértésnek minősül? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Az egyik szomszéd felől a telekhatároló kerítés mellett felhúztunk egy betonkerítést, mert nem engedte, hogy a drótkerítés helyére csináljuk. Miután kész lett, lebontotta a régi kerítést és arra 30-40 centrie is elkezdett terjeszkedni. Ami nem is érdekelne, csak mivel az ő telke kb 20 cetivel alacsonyabban van, folyamatosan átlocsol és már nagy kráter van a betonkerítés alatt, a növényeink gyökere már kilátszódik.

2020. máj. 24. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2020. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Keritést mindenki a saját telkére építhet.

Ha oda épitetted jogtalan amit szomszéd csinált .

Vizet hozzád nem locsolhat át .

2020. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor ezzel már mehetek a rendőrségre és nem fognak elhajtani?

Néhány hete földet lapátolt át, amiről videó felvétel is készült. A járvány miatt nem személyesen, hanem emailben tettem feljelentést és el is uzasították.

2020. máj. 24. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Jegyző!

Birtokvédelem.

2020. máj. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A jegyzőnél már próbálkoztam, ő azt mondta, hogy ez már a rendőrség hatásköre!
2020. máj. 24. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Eddig a jegyzőhöz tartozott a birtokvédelem, de azt hiszem most tavasszal változtattak valamit.
2020. máj. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

[link]


A hatályos szerint a jegyzői hatáskör a birtokvédelem.

2020. máj. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Én is úgy tudtam, hogy a jegyzőnél kell panaszkodni, de ha tényleg változott és a rendőrség témája, fura, hogy elhajtottak....


Amúgy nálunk is hasonló van... Saját telkünk határán saját kerítés, (bár az is jócskán a szomszéd javára lett elhelyezve, na mindegy.) És évek óta ha öntöz, kap belőle a kerítésünk is.... Gondolom nem szándékosan a kerítést locsolja, csak éppen a kerítés közvetlen tövét is teleültette virágtól elkezdve bokrokon át fákig mindennel, szóval azokat önztözve ad a kerítésnek is... Nekünk még nem volt kedvünk háborút indítani (pedig értelmesen vele sem lehet majd beszélni....), de nagyon telik már az a bizonyos pohár... És nekem is a jegyző van a fejemben, hogy kihez is forduljunk...

2020. máj. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Ilyenkor csak egy megoldás van: keresni egy olyan személyt, aki kellő hangerővel tud ordítozni, és azzal menni a jegyzőhöz. Csodákra képes a félhülye személy ordítozása, konkrét példákat tudok. A rendőrségnek nincs hozzá köze, csak ha a szomszéd felszólításra nem hagyja abba pl. a kerítés öntözését. Jegyző, vagy magánjogi per. A jegyző csak a probléma kialakulása után 1 évig illetékes, szóval lehet, hogy ezt akarja kibekkelni, utána már hiába mennétek, nem kell neki intézkedni. Ha nem hajlandó semmire, akkor írj egy levelet a megyei kormányhivatalnak. (Ezzel lehet is fenyegetőzni.)
2020. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!