Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért mondják, hogy zöldség/gy...

Miért mondják, hogy zöldség/gyümölcs termesztésnél szinte eladhatatlan minden (akár még az eper is)? "Nem a termesztéssel lesz főképp bajod, az semmi, hanem az eladással!"

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mert a termelésnél a gadaságosság is számit. Azzal hogy megtermeled nem sokra mész ha neked kétszer annyiba kerül mint akikkel versenyzel. pl kistermelőként sose fogsz versenyezni nagytermelőkkel.
2020. máj. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Az én tapasztalatom mást mutat. Egy hete próbálok bejutni a környékbeli eperföldekre, de 2-3 nap után érési szünetet tartottak, annyira megszedték az emberek.

Volt, hogy az egyetlen (!) sárgabarackfám annyit termett, hogy lekvárfőzés után is maradt 50kg barack. Feltettem facebookra 50 forinttal kevesebbért, mint a zöldségesnél, pár órán belül lett rá vevő, aki következő év tavaszán már lestoppolta az összes felesleget.

2020. máj. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

2

akkor próbálj meg ebből megélni!

próbálj olyan mennyiséget termelni, eladni, amiből meg lehet élni.

majd rájössz, hogy lesz olyan, hogy rádrohad a nagyja.

2020. máj. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Azt nem mondtam, hogy ebből meg lehet élni, csak azt, hogy van kereslet a jó zöldségre, gyümölcsre. Meg lehetne élni egyébként egy jó termelési-értékesítési hálózattal, csak akkor a sok nyerészkedő semmirekellő kereskedő, aki semmihez sem ért, csak a spekulációhoz, éhen halna.
2020. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: Nem érted a #3 választ. Csak durván szorozd fel hány kg. barackot kellett volna eladnod, hogy egy évre meglegyen a bevételed. Aztán meg tudod becsülni hány fa kellene. Aztán az már csak gyerekjáték, hogy hány olyan vevő kellene aki 50 kg-t megvesz egyszerre... Mert kb. 0,5-1 kg-os tételben kell értékesíteni... Erre meg már kell hálózat.
2020. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

gáriv a ttoygafel trem , mes izsjak bd yge zsel men nédi sé aj



ez meg mi a tököm volt?

jobbról balra írt a gép, és most megjavult

2020. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én munka mellett termelek mindenfélét, helyi piacra. Apám árulja. Nyugdíjas, meg tudja tenni, hogy szükség esetén heti 7 délelőttöt kint ül, tavasszal 3 E, nyáron 7 E átlagos napi bevételért. Nagyon sok a termelő, ennél több cucc nem megy el, pedig megvannak a törzsvevők. Ha tízszer ennyit termelnék, akkor is legfeljebb másfélszer-kétszer ennyit lehetne eladni, de akkor benne lenne a pakliban, hogy időnként rengeteg menne a kukába, ha aznap pont nem sokan jönnek piacra. Az emberek többsége (főleg a fiatalok) a fejüket se fordítják az őstermelők felé, hanem sprintelnek a kofákhoz, és ott veszik meg gyakran dupla áron, amit a kofa apámtól vett meg 1-2 nappal korábban. Csak akkor még friss volt, meg olcsó. De az emberek a rossz minőségű termékeket szeretik, a multiknál is ez van általában. Pl. a Lidlben még nem láttam olyan szilvát, ami ne csak kutyát megdobálni lett volna jó. Mert ez áll el. Igaz, hogy emberi fogyasztásra alkalmatlan, de hát minden nem jöhet össze. Mindig túl korán szedik le, amikor még nem hogy nincs megérve, de még be sincs színesedve. 2 héttel korábban szedik, mint kellene. És a nép megveszi. Apám ennyiért kiváló minőséget adna, de a piacra nem mennek a vevők.
2020. máj. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eper pl nagy szívás, nem lehet 2 napnál tovább tartani, ha meg van érve, le kell szedni. Miután leszedsz mondjuk 500 kilót, utána azonnal el kell adni egyben az egészet, mert nem lehet tartani.
2020. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8

és a leszedés sem jó móka (ha az embernek éppen refluxa és hátfájása van a lehajlástól)

2020. máj. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9

Igen, ismerős. Régen én is szedtem, reggel 6tól délután 4ig, elég volt.

2020. máj. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!