Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mospilan 20SG-sel permeteztünk...

Mospilan 20SG-sel permeteztünk a kiskertben 2 hete. Jutott belőle az eperre, málnára és hagymára is. Mennyi időt kell várni, hogy együnk belőlük? Most érik az eper és még soha nem volt ilyen szép. Már az első málna szemet is eldobtam.

Figyelt kérdés
2020. máj. 30. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg a csomagolásán Ahány növény annyi féle várakozási idő lehet. DE bármilyen szer legyen is,a hamarosan érőket letakarom .
2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mindentudó99 ***** válasza:
Gyümölcsökre két hetet is ír. Le kell takarni permetezéskor. Vagy èn úgy szoktam hogy ha permet éri megy az eper a tagyóba.
2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Fagyóba!
2020. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. máj. 30. 18:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Fagyasztóban nem bomlik le a szer. Ahhoz kellene a növényi szervezet normál működése.

Az eper nem a fás szárú növényekkel azonos kategória, hanem pl. a paradicsommal, vagyis én 1 hetet tippelnék.

A málna meg fás szárú ugyan, de az olyan hirtelen, napok alatt növekszik, hogy közvetlenül rá nem sok szer juthatott (a legnagyobbakon kívül), csak a szermaradékból megy bele valamennyi a nedvkeringéssel. Úgyhogy 1 hét erre is elég.

De az se mindegy, hogy totálban kapták-e a permetet, a permetezett fa alatt, vagy csak egy kicsi rájuk sodródott. Ez utóbbi esetben töredékére esik a várakozási idő.

Ha nem volt tapadásfokozó a permetben, akkor a hagyma viaszos leveleiről majdnem 100 %-ban lepergett. Ha volt tapadásfokozó, és totálban kapta a hagyma, akkor várnék vagy 2 hetet.

2020. máj. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Spilan és a Mospilan acetamiprid hatóanyag tartalmú rovarölőszer. Ha két hete permetezted a kertedet, akkor már a felsoroltak közül bármit fogyaszthatsz.

Legközelebb az epret takaró fóliával takard le

[link]

[Én az epret a hajtatott cukkinivel vetném össze, szerintem 3 napnál nem hosszabb az élelmezési várakozási ideje, bátran lehet fogyasztani]

2020. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Tanultam belőlük és legközelebb letakarom az epret és a málnát is.
2020. jún. 1. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!