Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha most veszek eper palántát,...

Ha most veszek eper palántát, azt elültethetem még?

Figyelt kérdés
Valaki levágta az anyukám által nevelt epreket. Nagyon sok munkája volt vele, ezért nagyon kiborult szegény. Ezért gondoltam, hogy veszek palántát a helyükre. De nem vagyok jártas a növényekben. Ötletek?

2020. jún. 2. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem vagyok szakértő, de szerintem nem, az eperszezon éppen most van és csak pár hétig tart, utána nincs eper, viszont most vettem paradicsom palántát és paprikát, cukkinit is most lehet elültetni.
2020. jún. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Bármikor!
2020. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit szeretnál?

Hogy idén még teremjen? Akkor ne.

Hogy jövőre legyen epred? Jobb lenne szeptember-októberben, de végül is baja nem lesz, csak intenzíven kell locsolni.

2020. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha frigót tudnál szerezni,az még teremne is.
2020. jún. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

"Valaki levágta az anyukám által nevelt epreket"

Ez mit jelent? A leveleket vágta le? Vagy a termést? Mindegy, mindkét esetben megmaradtak a tövek, és a levelek levágása esetén is napokon belül új levelek fejlődnek. Jövőre ismét teremnek, nem kell újakat ültetni.

2020. jún. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tövig le lettek vágva.
2020. jún. 3. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél folyton termő epret.

Elültetheti most, jön a meleg és a nap, beindul majd. Kibírja a telet is aztán tudja majd szétosztani őket.

2020. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor termés nem lesz, de a töveknek az égvilágon semmi bajuk nem lesz.

Felénk sokan termelnek nagyban epret, amikor letermett, olyankor áttolják az egészen a fűnyírót, és tövig vágnak mindent. Olyankor új, egészséges levelek jönnek, az esetleges gombabetegségek nyáron már nem újulnak meg, őszig szépen megerősödnek a tövek.

2020. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2020. jún. 4. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!