Kezdőoldal » Otthon » Kert » A komló levele gyógyhatásáról...

A komló levele gyógyhatásáról alig találni a neten, mit tudsz erről? (A szárát és majdani termését emlegetik inkább.)

Figyelt kérdés

A sörfőzés miatt, de még gyógytea témakörben is inkább csak a komló tobozról regélnek több netes oldalon. Na de amíg nincs termése (mert az majd csak június végétől lesz), addig a levelét nem is érdemes szedni?


Ha mégis, akkor a komló levélnek milyen gyógyhatását ismeritek? Számos weboldalból csak egyiken tettek halvány utalást, miszerint a terméshez (komlótobozhoz) hasonlóan a levél is ilyesmi hatóanyagokat tartalmaz, de mintha arra utaltak volna, hogy szabad teaként elkészíteni, csak mintha kisebb hatása volna. De semmi egyértelműt ott se találtam. (Komposztnak jó, azt írják, meg állati takarmányba.)


A komló levelének mik a hatásai, és érdemes-e szednem, gyógytea gyanánt? Nincs-e kockázata a komlólevél tea emberi fogyasztásának?



2020. jún. 7. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A komló zsenge hajtása ehető főzeléknövény.

Gyógyhatás hasonló lehet, mint a termésnek, csak enyhébb.

2020. jún. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen olvastam a hajtásról korábban, de én a levelére kérdeztem rá. :) Valaki tud arról is?
2020. jún. 7. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!