Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért jobb a fűkasza mint egy...

Miért jobb a fűkasza mint egy normális fűnyíró? (Saját átlag kertbe)

Figyelt kérdés

** nyilván vannak olyan helyek, ahova jobb, de most egy átlagos, sima talajjal rendelkező, füves udvarra gondolok ami egy szimpla családi házhoz tartozik **


Nem igazán értem hogy miért jók a fűkaszák. Az egyik szomszéd azzal nyírja a füvet az udvarában, a másik szomszéd egy sima tologatós fűnyíróval. (Megj.: ugyanakkorák a telkek és a két szomszédnál kb. ugyanakkora rész van befüvesítve.)

A fűkaszás szomszéd ma már második napja nyírja a füvet, mindkét nap reggel 7 körül kezdte. Tegnap nem tudom mikor végzett, délután 4 után elmentem itthonról és csak későn értem haza, de 4-ig tolta és most is még nagyon nyírja.

A másik szomszéd pikk-pakk lenyírja, 1 óra szokott lenni talán max.

Nem elhanyagolható, hogy a tologatósnak egy egyenletes hangja van, a fűkaszát meg folyamatosan rángatja a user, végtelenül idegesítő hangja lesz ettől.

De nem csak a jelenlegi szomszédaim ilyenek, sok helyen látom hogy egy sima kertbe valaki fűkaszát vesz.


Nem értem, egy átlag kertben miért jó inkább NAPOKIG tartani és lóbálni a nehéz fűkaszát majd utána gereblyézni az egész kertet, mint 1 max 2 óra alatt körbetolni kényelmesen egy önjáróst, ami után még takarítani se kell? Miért jobb a lassabb, hangosabb és megerőltetőbb módszer? Mi előnye van?



2020. jún. 12. 11:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én például jobban szeretek kaszával vágni, mint fűnyíróval.


S kaszával sem kellene napokig nyírnia a szomszédnak.

2020. jún. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 mindentudó99 ***** válasza:
Mondjuk ez is 8gaz. Kaszaval is levagható egy átlag kert egy két óra alatt.
2020. jún. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülye megközelítés, de szerintem ez inkább ízlés dolga, nekem sose volt fűkaszám, de a fűnyírót amúgyis jobbnak tartom: egyenletesebben vágja a füvet, így szebb lesz a végeredmény, és a talajon áll/gurul, nem kell cipelned!

A legtöbb mai modern fűnyíró önjáró, így tolni sem kell, csak fogni, az állítható hasmagasság miatt pedig egyenetlen talajon is könnyen használható! Mivel fűkaszát még nem használtam, így nem tudom, hogy milyen gyorsan lehet vele haladni, fűnyírónál meg mondjuk a vágószélességnek is nagy szerepe van ebben, meg annak is, hogy önjáró-e, vagy tolni kell tetszőleges haladási sebességgel! E héten hétfőn rendeltem a neten új fűnyírót, csütörtökön már meg is jött, fix fordulatszámú, és a motor bejáratása miatt egyszerre csak max. 20 percig használtam, de annyi idő alatt kb. 200-250 m2-t le is nyírtam vele, őrület! (51 cm vágószélesség, nem önjáró, oldalkidobással használva)

Mondjuk valóban igaz, hogy a szegélyekhez annyira nem férsz oda vele, de amilyen vékony sáv marad, semmi az egész, én kézzel kihúzkodom, annyi baj legyen!

2020. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha 1 nap alatt nem tudott levágni annyit, mint amit egy akármilyen szuper fűnyíróval egy óra alatt le lehet tolni, akkor az garantáltan nem fűkasza, hanem szegélynyíró. Ilyen 1 LE körüli szerkezetekkel, legyenek azok a legnagyobb márkák termékei, 2-es vagy még vékonyabb damillal szálanként kell levadászni a füveket. Egy jó erős piacos fűkaszával, vastag damillal viszont lehet haladni. Nagy fűben gyorsabban, mint a fűnyíróval, amit előre-hátra kell rángatni, hogy vigye. Nyilván ha szép gyepet akar az ember, és 2 hetente végigmegy az egészen, meg elég sima is terep, akkor a fűnyíró az erre való gép, de nagy fűhöz, egyenetlen terepen, ahol mindenféle dolgokat kell kerülgetni, oda fűkasza való.
2020. jún. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14

Értem miről beszélsz, csak az 1 lovas gépeket jöttem megvédeni. 1 lovas 5 kilós Makita fűkaszával, 2.4es damillal 300 m² bokán felül érő gazt bő óra alatt letolok egy pihenéssel közben, és nem erőlködik. Persze ez rendes minőségi vállkasza, a szegélynyírók tényleg szörnyűek, még szegélynyírásra is.

2020. jún. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Bokán felüli az nem valami veszélyes méret azért. :) Ilyen helyre még a fűnyíró megteszi.

Meg ha gazról van szó, azt vinni szokták a kis gépek is, mert a gaz viszonylag ritkás, merev szárú növényt szokott jelenteni. De a sűrű, elhajlós füvet, mint pl. a perjefélék rendes felmagzás előtt, nem fogod tudni ilyennel levágni.

2020. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Hadd védjem én is a kis négyüteműeket: ha annyira azért rendezett a terep, hogy mehetsz késsel, akkor az esetleges gyárit lecserélve egy vaskosabb háromágúra már bőven elvagy fásodó gyümölcsfasarjak közt is... :) Sőt, oda késsel előny is a négyüteműnek az a tulajdonsága, hogy nem igényel akkora hűtést pont a hengerfej környékén, pont ahol kevés borda jut rá, hanem a teljes hengeren jó hatásfokkal hűl fele fordulatszámon is a kétüteműhöz képest, tehát mondjuk nem a védőburkolatig kiengedett damil fordulatszámát kell tartanod késsel, hanem ahol nem kell állatkodni, ott lejjebb mehetsz egy oktávval is - más kérdés, hogy akkor már nem vág, legalábbis nem halad, meg száll el az ereje annak is... De a rugalmasság rugalmasság, és az eleve csöpp fogyasztás még tovább csökkenthető az élettartam durva lecsökkenése nélkül (szerény véleményem szerint és a szomszédságból jelentkező érdekes motorhangok szerint is ez lehet az egyik legáltalánosabb halálok az olcsó kétütemű fűkaszák világában).
2020. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

16os

Bokán felüli alatt minimum 30 centis, sűrű gazt értek. A fűnyíró egyből le is fulladt vele, direkt kipróbáltam.

2020. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Ha a fűnyíróval egyből belerontasz a magas gazba, akkor persze hogy azonnal lefullad! De van erre egy technika, ami nekem bevállt: a markolatot lenyomva fel kell emelni a gép orrát, hogy ne gátolja semmi a kést a szabad pörgésben, és úgy ráengedni a magas gazra, így eleve nem lehet gátolni a lendületét, és simán vinni fogja! A régi fűnyírót már eleve használtan vettük fillérekért, azóta 4 évig használtam, 2.4 lóerős volt, és ezzel a módszerrel nem volt előtte akadály! A most frissen vásárolt fűnyíró pedig vadiúj, 3.3 lóerős, és a kése is legalább kétszer olyan vastagabb, szerintem meg se fog neki kottyanni!
2020. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%
Egy nagyobbacska kaszával meg csak mész-mész, mintha sose lenne holnap, vastag zöld gőz övez, és keresztbe lenyelsz egy viccesen nagy portát a bevetetlen kertjével együtt kényelmes két óra alatt.
2020. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!