Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprikából és paradicsomból...

Paprikából és paradicsomból nyert magot hogy csíráztassam? Idén lenne még valami belőle?

Figyelt kérdés

Több módszerről is olvastam, nektek mik a tapasztalatok?

Ha kiszedtem a magot, kell szárítani, ha igen meddig, vagy egyből lehet csíráztatni?

Hogy csíráztassam? Tegyem vattára, vagy szórjam föld tetejére? Azt is olvastam, hogy nejlonnal lefedik.



#Paprika mag #paradicsom mag
2020. jún. 18. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Idén már termést aligha fog hozni, mert ahhoz legalább 3 hónap tenyészidő kellene, ami idén már erősen belefut az őszbe. De, próba-szerencse, ne tartson vissza semmi, legalább kitapasztalod. Vesd el azonnal.
2020. jún. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%
Ha elvetnéd sem lesz belőle semmi.
2020. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

HA érett a mag, akkor azonnal el lehet vetni, normál esetben ki is kel, csak szabadban nem biztos, hogy lesz ideje termést hozni.

A legokosabb, ha egyböl földbe veted, vékony rétegben lefedve a földdel és mérsékelten nedvesen tartva.

A magot csak akkor kell szárítani, ha tárolni akarod, vetni frissen is lehet.

2020. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mi májusban szedtük ki sima bolti paradicsom magját, és egy tojástálcába tettünk kevés kis földet, és abba ültettük el a frissen kiszedett (tehát nem szárított) magokat. Itt van róla egy videó is:


https://www.youtube.com/watch?v=OFN8oQmzVTo


Júniusban már 2-3 cm-es kis növények voltak, amiket átültettünk nagyobb cserepekbe, és kitettük az erkélyre (ami sajnos északi fekvésű). Így augusztus végére már 1-másfél méter magas növények vannak, és rendes nagy méretű - de még zöld - paradicsomok. Sok-sok újabb virág is van, szóval talán lesz még több termés is.


Ha ősz elején még szép idő lesz, akkor szép nagy termés lesz a kis cserepekből is.


Szerintem ha június 18-án, amikor a kérdést kiírtad, ha akkor elültetted a magokat, mostanra már biztosan vannak kis zöld paradicsomterméseid, és szeptember közepe felé leszedheted a bepirosodott terméseket.

2020. aug. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!