Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan szerezzen az ember...

Honnan szerezzen az ember normális magokat a kiskertjébe?

Figyelt kérdés

Akár a kiskert szabad részébe v. fóliásba.


Honnan szerezhet az ember normális minőségű magokat?


Általános zöldségekhez, ami egy családnak szükséges.


Köszi.



2020. jún. 19. 10:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol élsz, de pl. Budapesten az ún. Vetőmagboltokban, vagy gazdab oltokban. Kertészeti fórumokon találsz infót, hogy mely gyártók magjai a legjobbak.


A szupermarketekben (Lidl, Tesco, Aldi, stb.) kapható magok nagyon olcsók, de a minőségük megbízhatatlan.

Saját veteményesben, ha csak saját szükségletre kell, akkor akár OK is lehet - de akinél számít a termésmennyiség, ott nagy csalódások is lehetnek... Sokszor ki sem kel (vagy csak kis része), és a kikelő magok is erősen másodosztályúak.

2020. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyik legjobb márka a Rédei Kertimag.
2020. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Online boltjuk is van: [link]
2020. jún. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
gazdaboltokban vagy vetőmagboltokban. Pl. ZKI vetőmagjaim gyakorlatilag 100%-is kikelési aránnyal rendelkeznek évek óta. obi, teszkó, lidl, stb ezeket felejtsd el.
2020. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gazdaboltokban, Vetőmagboltokban, vagy ha van falusi ismerősöd, akkor tőle.
2020. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Osztom 2-es válaszát. Ők a legmegbízhatóbbak.
2020. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Legtöbben a ZKI-t dicsérik, de én már többször is megszívtam velük, a drága csávázott magjaik egyáltalán nem keltek ki, vagy legfeljebb pár szál, ugyanakkor a másik sorban a legolcsóbb teszkós magok mind egy szálig kikeltek.

Kérdező: mit értesz normális magokon?

A kelési arányt? Mert az kb. mindegy, melyik cégről van szó, a filléres mag ugyanolyan arányban kel, mint a legdrágább, ha friss. A lényeg az, hogy ha biztosra akarsz menni, akkor csakis előző évben minősített magokat vegyél, vagy ha még sok van a régiben, akkor végezz próbavetést pl. egy tejfeles dobozba. Mert hiába jó még a felirat szerint idén, ez nem jelent semmit. Nem a termelés évét írják rá, hanem a próbacsíráztatás évét, egy 10 éves magot is simán becsomagolnak és eladnak neked, ha a próbán jól kelt, aztán a második évben már esetleg nem kel ki, ez szerencsétől függ.

Vagy a jó fajtát érted normális magon? A fajtanév meg rá van írva a csomagra. Azonos fajta ugyanazt takarja a ZKI-s magnál is, mint a Lidl-es magnál. Régen gyakori volt, hogy nem az volt benne, de az utóbbi években ilyennel nem találkoztam. Az mondjuk biztos, hogy a ZKI ilyen szempontból megbízható volt régen is. (A ZKI nem azért drágább egyébként, mert annyival jobb, hanem mert négyszer-ötször annyi mag van a tasakban.)

Mezőgazdasági szaküzletekben elég nagy választék szokott lenni, nálunk pl. 4 vagy 5 cég magjait árulják.

Profi vetőmagokat pedig egyáltalán nem árulnak kis kiszerelésben, mert a hobbikertészek nem adnának 20-30 forintot egy szem dinnyemagért vagy paradicsommagért. De azért szoktak lenni viszonylag jobb F1-es hibrid magok, de azok is viszonylag drágán, az egyszerű fajtákhoz képest.

2020. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ZKI szerintem a top. Royal is jó. Nyilván drágábbak ezek mint a pennys vagy metros noname vetőmagok.
2020. jún. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes, erről a ZKI-ről még csak nem is hallottam.


Igaz, közel lakom Rédéhez, így a legtöbb boltban az a favorit.

2020. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Idén először rendeltem ZKI vetőmagvakat: paprika, sárgarépa, uborka, zöldség, pasztinák. Kelési arány mindenből max 20%. (mielőtt hozzáértést emlegetné valaki: 40 éve foglalkozok közel ezer négyzetméter kerttel)
2021. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!