Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell gondozni az...

Hogyan kell gondozni az Orchideákat?

Figyelt kérdés
Névnapomra kaptam a páromtól egy csodaszép Orchideát,de fogalmam sincs hogyan kell gondozni. Már elkezdett kókadozni a levele de nem tudom mit kéne vele kezdeni. Azt hallottam nagyon kényesek. Hogyan kell locsolni? És hol érzi jól magát?

2020. jún. 20. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

A kaspójának átlátszónak kell lenni, mert így kap fényt a gyökér. Félárnyékos helyre kell tenni, nem szabad tűző napra.

Locsolást úgy szoktam megoldani, hogy egy héten egyszer teletöltöm vízzel a kaspót, kb. másfél órán keresztül így hagyom, majd leöntöm róla vizet. Nekem sok Orchideam van, virágoznak is gyakran, szóval nekem ez a módszer bevált.

2020. jún. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Érdemes neki tápoldatot is venni.
2020. jún. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, ez kimaradt valóban 🙂
2020. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 😊
2020. jún. 20. 22:41
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedet nem ide kellett volna írnod, hanem a gugliba. Rengeteg részletes leírást találsz.
2020. jún. 21. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazság szerint... nem tudom. Én most próbálkozok vele.

Anyósom hatalmas orchidea-függő, tele van a háza orchideákkal, gyönyörűek. Ő például a tűző napos ablakpárkányon tart többet is, és azok virágoznak a legszebben. Másnak meg kipusztul, ha közvetlen napfényt kap... Az öntözés megint csak, anyós azt mondja nagyon pici vizet szokott adni neki heti egyszer, máshol meg azt olvasom hogy ritkán kell öntözni de akkor rendesen el lehet árasztani nagy mennyiségű vízzel (csak hagyni kell kicsöpögni, nem maradhat utna lyuk nélküli kaspóban)....

Szóval passz. Anyukám is nagy virágkedvelő, az orchideákat soha életében nem tudta életben tartani, pedig minden más növénnyel jól tud bánni. Akárhova rakta, akármennyire öntözte, mind elpusztult.

Nem tudtunk eddig még rájönni, hogy mitől függ a túlélése. Nálam déli ablakban vannak, süti őket a nap, pár hete kerültek oda, eddig szuperül néznek ki. Meglátjuk.


Lényeg, hogy papíron világos, de nem tűző napos hely kell neki, heti 1x öntözés ami után fontos hogy ne maradjon pangó víz, és szereti a párás meleg környezetet.

2020. jún. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!