Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért árt a gyepnek/növényekne...

Miért árt a gyepnek/növényeknek, ha tűző napon (nyári forróságban) locsoljuk?

Figyelt kérdés
Olvastam sok helyen, hogy árt, olvastam sok helyen, hogy nem árt. Bármelyiket elhiszem, ha van rá érthető, logikus magyarázat. Köszönöm.
2020. jún. 28. 17:48
1 2
 1/19 anonim válasza:
36%
Szerintem jobb lenne reggel vagy este locsolni,amikor nincs már annyira nagy forróság.A levelek felforrósodnak,a locsolás pedig konkrétan egy hideg zuhany,amit gondolom te sem szeretsz annyira.Az pedig nem lehet igaz,hogy te csak a legnagyobb forróságban tudod locsolni a gyepet meg a növényeket...
2020. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
Te sem örülnél neki, ha a felhevült testedet jeges vízzel hirtelen leöntenék - még bele is pusztulhatnál, gondolj ebbe bele!
2020. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt hősokkot kapnak, másrészt a vízcseppek nagyítóként viselkednek a tűző nap alatt és kiégetik azt, ami az utukba kerül. Amúgy is értelmetlen a legnagyobb forróságban locsolni, mert hamarabb elpárolog a víz, mint hogy felszívhatnák a növények.
2020. jún. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
20%
Ez így mind igaz! Szóval nem csak hogy ártalmas,de még értelmetlen is a legnagyobb forróságban locsolni.
2020. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Mert megegnek a levelei.

De ha reggeltől estig megy a locsoló, tehát nincs ideje felforrosodni a levélnek, akkor lehet.

2020. jún. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

nekem jól esik 35 fokban lelocsolni a lábam 10 fokos kútvízzel, megnedvesíteni a fejem/arcom


ma is locsoltam 30 fokban, tűző napon, semmi baja a növényeimnek.

2020. jún. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

"Bármelyiket elhiszem, ha van rá érthető, logikus magyarázat."

Nézd, a magyarázatot mellőzném, mert az itteni okosok belekötnének. A magyarázat helyett 50 év tapasztalatát mondom. 50 éve kertészkedem. A kuriózumok nélküli átlag zöldségeket és gyümölcsöket termesztem, amibe pl az áfonya is beletartozik. 50 év alatt számtalan alkalommal gondolt egyet a Jóisten, és a rekkenő hőségben és tűző napsütésben nosza kerekedett pár perc leforgása alatt zápor, vagy zivatar. Nem ritka az olyan hideg eső sem, hogy jég is esik vele! És a néhány fekete pöttytől eltekintve (ami a vízcseppek gyűjtőlencse funkciója miatti napégés) soha, semmi baja nem lett semminek. Se a zöldségeknek, sem a gyümölcsöknek. (Nyilván ha elveri a jég, az más!)

Na, most őszintén, a gyepnek, vagy a növényeknek ha az Öregisten locsolja őket futó záporral, akkor nem lesz baja, de ha én locsolom a 12 fokos kútvízzel, akkor hősokkot kap?

Ugyan már!

2020. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Én csak 10 éve élek a növényekből, de már egy ideje foglalkoztat ez a napsütésben locsolni dolog.

Főleg, mióta "észrevettem", hogy a legmelegebb, legnaposabb időben is öntöznek a nagy szórófejekkel. (pl káposzta, krumpli, hagyma...)


Tiszta kútvízzel még semmi kárt nem tudtam okozni a növényeknek.

(lombtrágyával már igen, az tényleg perzsel)

2020. jún. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 pbarni ***** válasza:
59%
Hamarabb elpárolog a víz, kevesebb jut a növényeknek.
2020. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Hamarabb elpárolog a víz, kevesebb jut a növényeknek."


én úgy locsolok, hogy jusson a földbe is


valamint a gombabetegségek kialakulásának a lehetősége is lecsökken, ha csak rövid ideig nyirkos a levélfelület

2020. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!